האם כדאי לפרסם בגוגל לעסקים?

האם כדאי לפרסם בפייסבוק לעסקים? בהחלט . Google Ads שווה את זה מכיוון שהם מספקים דרך יעילה וחסכונית לעסקים בכל הגדלים להגיע לקהל ממוקד מטרה. גוגל מאפשר לפרסם בתקציבים גמישים ביותר ותוכל להתחיל כבר היום.

למה כדאי לפרסם בגוגל?

 • כדאי לפרסם בגוגל משום שרוב הגולשים בישראל משתמשים בגוגל למטרת חיפוש מידע, מוצר, עסק, בעלי מלאכה, תמונות או סתם אתר מסוים.
 • כדאי לפרסם בגוגל משום שגוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם ובישראל, בישראל הוא תומך בשפה העברית בהשוואה למנועי חיפוש אחרים מובילים בחו"ל כמו יאהו שבו התמיכה בעברית היא חלקית לעת עתה.
 • כדאי לפרסם בגוגל משום שגוגל נחשב לאחד ממנועי החיפוש עם מאגרי המידע הרב ביותר והמדויק ביותר.

כיצד מתבצע פרסום בגוגל?

חשוב לדעת שעוד טרם ביצעת פעולה כלשהי לשם פרסום בגוגל, יש לעשות הערכת מצב הכוללת חקר שוק, סקירת מילות מפתח לחיפוש בהם אנחנו רוצים לקדם את האתר ודבר נוסף והוא הקמה או תיקון דף הנחיתה אליו הגולש יגיע.

כשלב ראשון להגדרת מילות המפתח יש לבדוק את מידת התחרותיות של אותן מילות מפתח שאנו רוצים לקדם ואת הפופולריות של המילים. אחת הדברים שאנו עושים הערכת מילות מפתח עלינו לייחסה על הנושא העיקרי בה האתר עוסק.

לדוגמא, אם מדובר באתר העוסק בביגוד לגברים, מילות המפתח שלנו יהיה סביב אותו תחום: אופנת גברים, בגדי גברים, חולצות, מכנסיים, עניבות, נעלי גברים וכן הלאה.

לשם מיקוד טוב יותר של מילות המפתח אנחנו נעשה זאת בלשון יחיד ורבים, זכר נקבה ועוד כמה פרמטרים נוספים.באותה זמן אנחנו נבדוק את מילות המפתח של המתחרים, פופולריות המילים ומספר המתחרים על אותן מילות מפתח. ככל שיש יותר חיפושים במנוע החיפוש במילות מפתח מסויימות וככל שמספר המפרסמים מתמקד במילות מפתח אלו כך התחררות על אותן מילים תיהיה גבוהה יותר ואף לעיתים הן תיהיו יקרות יותר.

מיקומו של האתר בתוצאות החיפוש תחת אותן מילות מפתח הן אחת המדדים החשובים עברנו להצלחת הקידום בגוגל. לאחר שדיברנו מעט על חשיבות מילות המפתח ממש בקצרה אנו נדבר בצקרה על האופטימיזציה של האתר – קוד האתר (meta tags), קישורים ותוכן האתר.

אחת הדברים החשובים שעלינו לעשות בתחילת הקידום בגוגל הוא לבדוק האם האתר שלנו קריא וטוב למנועי חיפוש בכלל ולגוגל בפרט. האם הקוד באתר הוא בנוי בצורה טובה כל שמנועי החיפוש והעכבישים שלהם יוכלו לקרוא את האתר שלנו כמו שצריך.

איך לבצע אופטימיזציה עבור גוגל

להלן כמה נקודות בקצרה שחשוב לנו לדעת על פעולות האופטימיזציה עבור גוגל:

 • אופטימיזציה ברמת הקוד. ישנם כמה תגים חשובים ועיקריים עבור גוגל שיהיה באתרנו בצורה טובה ומועילה בכדי שגוגל יקרא את האתר שלנו כמו שצריך. תגי meata tags עבור תיאור האתר ומילות החיפוש (לא תמיד חשוב מילות החיפוש) הן התגים החשובים משאר תגי המטה. מלבד תגי המטה יש לנו כדבר ראשון העומד בסדר העדיפויות והוא ה- title, הכותרת של האתר הוא הדבר הראשון החשוב ממדרגת הקודים. בכותרת האתר רצוי מאד שמילות המפתח החשובות יהיו משולבות בכותרת האתר.
 • אופטימיזציה ברמת התוכן. כאשר אנחנו מדברים על תוכן עלינו תמיד לחשוב על הגולש המחפש את הדבר הכי רלוונטי. אם התוכן שלנו לא יהיה רלוונטי לכותרת האתר אז אנחנו מסתכנים בהענשה ע"י גוגל. תוכן האתר צריך להבליט את מילות המפתח החשובות בתגים וכו'.
 • תוכן מקורי הוא הדבר הבא והחשוב שנציין בקצרה. ככל שנהיה מקוריים ונכתוב באופן הכי ברור ולא מקוצר הרי זה משובח וטוב יותר. במידה ואין לנו רעיונות לכתיבת תוכן מחמת חוסר ניסיון או שפשוט אין לנו הרבה מה לכתוב על שנושא, ניתן לפנות לאנשי מקצוע שזה עבודתם וניתן לקנות מאמרים ואף לבקש רשות מבעלי מאמרים להשתמש במאמריהם.
 • אופטימיזציה ברמת הקישוריות של האתר. ישנם שני סוגים של קישורים: קישורים פנימיים המקשרים בין דפי האתר. קישורים חיצוניים, אתרים שונים המפנים האמצעות קישור באתרם לאתר שלנו.
 • אחת הדרכים לחיזוק הקישוריות הפנימית של האתר היא יצירת מפת אתר – דף הפורש בפנינו עץ היררכי של כל הקישורים באתר. בניית מפת אתר מקלה על גוגל באמצעות העכביש לאנדקס את כל עמודי האתר ולכן היא דבר מומלץ מאד.
 • קישורים פנימיים בתוך האתר צריכים להיות באופן היררכי, כך שדף חשוב יותר יקשר לדף פחות חשוב ולא להיפך. דבר נוסף, חשוב כי הקישורים בין הדפים יהיו טקסטואליים וישתמשו במילות המפתח שלנו. למשל, אם אנו רוצים לבצע הפנייה מעמוד X לעמוד קידום אתרים, לא ניצור כפתור המתאר את ההפניה כפי שכבר אמרנו, גוגל אינו מזהה תמונות או אנימציות במקום זאת נכתוב "קידום אתרים" כאשר צירוף המלים "קידום אתרים" הוא שיקשר לעמוד הרצוי.
 • קישורים חיצוניים נמדדים על פי כמות הקישורים הנכנסים לאתר והאיכות של אותם קישורים. איכות הקישורים הנכנסים נמדדת על פי גודל האתר המפנה(עדיף לקבל קישורים מאתרים בעלי דירוג אתר גבוה הרלוונטיות לתחום בו אתר המטרה עוסק, כמות המבקרים היומית באתר ועוד. דבר חשוב לא פחות הוא כמות הקישורים בעמוד ממנו אנחנו מקבלים את הקישור. אם יש יותר מידי קישורים באותו דף, גוגל כמעט ולא ייחס לאותו עמוד.
 • בנוסף ליצירת החלפת קישורים בין אתרים שונים מאותו תחום, חשוב לבצע רישום לאינדקסים השונים, בעיקר הגדולים שבהם, כמו וואלה, ynet, נענע, google , וכדומה. קרא עם שירותי בניית קישורים
 • תחזוקה שוטפת לאתר לאחר ביצוע כל פעולות הקידום הנ"ל, רוב הסיכויים כי אתר המטרה שלנו יקודם למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל. עם זאת, בכך לא תמה עבודת הקידום שלנו. קידום אתר אינו מסתכם בעבודת אופטימיזציה חד-פעמית. יש לבדוק את הסטטוס של האתר במנוע החיפוש מדי שבוע-שבועיים, עבור כל אחת ממילות המפתח שלו, ולדאוג כי המיקומים הטובים יישמרו.
 • אחת מהדרכים לשימור מיקום טוב בתוצאות החיפוש של גוגל היא עדכניות. לשם כך מומלץ ליצור מודול חדשות המתעדכן באופן קבוע ולמקמו בעמוד הבית. בנוסף, חשוב לבצע שינויים באתר מדי פעם. כך גוגל יודע כי מדובר באתר פעיל ודינמי ודואג לשוב ולאנדקס את דפי האתר כל פעם מחדש.

אולי יעניין אותך גם: tag-manager, שיווק בפייסבוק, כדאיות הפרסום באינטרנט

האם כדאי לקדם בגוגל לסיכום

קידום אתרים בגוגל זו הדרך היעילה ביותר בפרסום אתרים באינטרנט ולהגדלת כמות הכניסות לאתרך. באמצעות פרסום בגוגל תוכל להגדיל את כמות הכניסות לאתרך ולהגיע לתוצאות טובות יותר באמצעות פרסום מפולח וממוקד. כיום פרסום בגוגל תפס תאוצה והגיע לנתח הגדול ביותר במנועי חיפוש בישראל ובעולם.

בדף זה
אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון