האם העסק שלך מוכר מוצרים? תוהה איך למכור את המוצרים שלך באמצעות חנות פייסבוק? במאמר זה תלמד איך להקים חנות בפייסבוק, להשתמש ב-Facebook כדי להוסיף מוצרים לחנות שלך ולמכור את המוצרים בחנות שלך בפייסבוק.

על חנויות בפייסבוק

חנויות בדפי הפייסבוק וחנויות בפרופיל האינסטגרם קיימים כבר די הרבה זמן, אבל לאחרון פייסבוק ביצוע עדכון עם שינויים משמעותיים ביותר שמשפיעים על עסקים קטנים ובינוניים (SMBs).

מבחינה היסטורית, חנויות פייסבוק היו מכוונות לחנויות קמעונאיות באינטרנט שמוכרות מוצרים, אך כעת פייסבוק מתכננת להרחיב את הכלים לעסקים מבוססי שירות ומוצרים דיגיטליים. השינוי הגדול ביותר הוא הבנייה של מערכת מסחר מלאה מקצה לקצה.

פלטפורמת חניות בפייסבוק מציעה כלים לקידום מכירות, שיווק, המרה, תמיכת לקוחות ועוד. עסקים קטנים ובינוניים יכולים להיות מקוריים לחלוטין ולהגדיר חווית קניות מלאה באינטרנט בחינם בעזרת חנות בפייסבוק.

בנוסף, פייסבוק קיבלה את ההחלטה האסטרטגית להמשיך בשיתוף פעולה ולהרחיב את הקשרים עם כלי מסחר אלקטרוני של צד שלישי כגון Shopify, BigCommerce, WooCommerce ועוד רבים. אלו חדשות נהדרות עבורך.

 

5 תכונות חדשות עבור חנות בפייסבוק

 1. חנות בפייסבוק מופיעה בכל משפחת האפליקציות והשירותים של פייסבוק: זה כולל פייסבוק, סטוריז באינסטגרם, מודעות ובקרוב, Messenger ו-WhatsApp.
 2. חווית קנייה חלקה: פייסבוק שומרת את כרטיס האשראי של המשתמש כאשר ביצע רכישה.
 3. קניות בזמן אמת בפייסבוק ובאינסטגרם LIVE: לתכונה הזו לבדה יש ​​פוטנציאל עצום.
 4. בינה מלאכותית (AI): פייסבוק תוכל לזהות ולתייג אוטומטית את המוצרים שלך בתמונות. אנשים יוכלו לקשר לתמונות מוצר בעדכונים של פייסבוק ואינסטגרם.
 5. מציאות רבודה (AR) : תן לקהל שלך לנסות פריטים כמו משקפי שמש, שפתון ואיפור, או להשתמש במכשיר הנייד שלו כדי להציג תצוגה מקדימה של פריטים בעולם האמיתי. תכונה זו תעזור להגדיל את ההמרות עבור עסקים קטנים ובינוניים.

איך לפתוח חנות בפייסבוק?

אם עדיין אין לך חנות, המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד להקים חנות עבור העסק שלך.

אם כבר יש לך חנות בפייסבוק או באינסטגרם, החנות שלך תתעדכן אוטומטית לחנויות פייסבוק החדשות. תקבל התראה או אימייל או שניהם ביחד מפייסבוק.

החלט אם חנות בפייסבוק הגיונית עבור העסק שלך

חנות בפייסבוק לא מתאימים לכל עסק. אז לפני שנכנסים לשלבים של פתיחת החנות לעסק שלכם בפלטפורמה, בואו נדבר על מי צריך ולמי אסור להשתמש בחניות פייסבוק Facebook Shops.

חנות פייסבוק תהיה אפשרות טובה עבור העסק שלך אם:

 • אתה מוכר בעיקר מוצרים פיזיים.
 • אתה חדש במסחר באינטרנט.
 • אם יש לך חנות של צד שלישי כגון וורדפרס או Shopify או BigCommerce. אתה יכול בקלות לחבר את הקטלוג שלך ולנסות להגיע לקהל חדש בפייסבוק ובאינסטגרם.
 • אתה כבר מקדם או מפרסם את המוצרים שלך בפייסבוק או באינסטגרם .

במקרים אלה, יש יתרונות ברורים עבור הקמת חנות בפייסבוק לקהל שלך. הם יכולים לקבל חווית קניה חלקה, וכשהיא זמינה, אתה יכול לנסות לבצע מכירות בזמן אמת בפייסבוק או באינסטגרם לייב.

מצד שני, אל תקים חנות בפייסבוק אם:

 • אתה מוכר בעיקר שירותים או מוצרים דיגיטליים.(המצב תלוי מוצר).
 • אתה מעדיף לקבל שליטה מלאה על החנות האינטרנטית שלך או להישאר עם חשבון המסחר שלך ב-Shopify, למשל.

בעזרת חנות בפייסבוק תוכל להגדיל את המכירות. אתה יכול להגיע לקהל רחב יותר ולהרוויח יותר כסף. כאשר אתה מבצע מכירה דרך החנות שלך, תשלם עמלת מכירה שהיא 5%. אם העסקה נמוכה מ- 25 ש"ח מדובר בעלות קבועה של 1.20 ש"ח.

פתח חנות בפייסבוק עם מנהל המסחר

עכשיו בואו נדבר כיצד להקים חנות בפייסבוק. ישנם שני רכיבים עיקריים שתצטרך להגדיר: מנהל המסחר (אם עדיין לא עשית זאת) ומנהל הקטלוגים שלך. אגב, באינסטגרם תצטרכו פרופיל עסקי כדי להקים חנות.

כדי להתחיל, עבור אל facebook.com/commerce_manager ולחץ על הלחצן הכחול צור חשבון מסחר.

בדף הבא תראה שתי אפשרויות להקמת החנות שלך. האפשרות הראשונה שלך היא חנות מקורית לחלוטין ולהתחיל מאפס בפייסבוק. או אם כבר יש לך חנות בפלטפורמת מסחר אלקטרוני כמו Shopify או BigCommerce עבור האפשרות השנייה.

לאחר מכן תראה מסך מידע המפרט את הפריטים שתצטרך להגדרת חשבונך. זה כולל פרטי מס ותשלום, העדפות ומדיניות החנות. לחץ על הבא כדי להמשיך.

מידע עסקי

להלן השלבים שיש לנקוט כדי להגדיר את החשבון שלך. תחילה לחץ על הלחצן הגדר תחת מידע עסקי.

כעת תן לחשבון המסחר שלך שם - באופן אידיאלי - שם העסק שלך.

במסך הבא, בחר את דף הפייסבוק שלך. אם הייתה לך חנות בעבר, בחר את הדף הזה והוא יעבור לחנות החדשה של פייסבוק.

כעת פייסבוק רוצה שתתחבר את חשבון ה- Business Manager שלך.

לחץ על סיום ההגדרה כשתסיים.

מוצרים והגדרות

כשתחזור למסך ההגדרה הראשוני, לחץ על התחל תחת שלב 2 כדי לעבור למוצרים והגדרות.

עבור אל קטלוג המוצרים שלך, כאן אתה יכול לבחור קטלוג קיים אם היה לך כזה בעבר, או ליצור קטלוג חדש.

כעת הגדר את אפשרויות המשלוח שתציע בחנות שלך. זכור שחנויות פייסבוק מיועדות בעיקר לפריטים פיזיים, אז תצטרך לציין מה הם דמי המשלוח הסטנדרטיים,

המסך הבא מיועד למדיניות ההחזרה שלך. הזן את מספר הימים שלקוחות יצטרכו להחזיר לך רכישות וספק אימייל לשירות לקוחות. אתה לא יכול להמשיך בלי להזין את הפרטים האלה.

אולי יעניין אותך גם:

תשלומים

השלב האחרון הוא לומר לפייסבוק היכן אתה רוצה לקבל את הכסף מכל מכירה שתבצע. כשתראה שוב את מסך ההגדרה הראשוני, לחץ על התחל תחת תשלומים.

ראשית, מלא את פרטי הבנק שלך. לאחר מכן, בחר מהתפריט הנפתח של קטגוריות של מה שאתה מוכר.

לאחר מכן, בחר את המדינה שבה העסק שלך פעיל. אם אין לך עסק נוכחות פיזית, פשוט לחץ על דלג לעת עתה.

בעמוד מס וייצוג, בחר את סוג העסק שלך (תאגיד, מלכ"ר, שותפות, יחיד או בעלות יחידה) והזן פרטים אישיים של האדם אשר ישמש כנציג עבור העסק שלך.

לבסוף, קשר את פרטי הבנק שלך כשתסיים, לחץ על סיום ההגדרה.

להוסיך מוצרים לחנות בפייסבוק

עכשיו אתה מוכן להוסיף מוצרים לקטלוג החנות שלך בפייסבוק. היכנס לחשבון המסחר שלך שרק הגדרת ולחץ על מלאי בתפריט השמאלי. לאחר מכן לחץ על הלחצן הוסף מוצר מימין.

פייסבוק נותנת לך שלוש אפשרויות להוספת מוצרים לקטלוג שלך:

 1. הוסף כל מוצר באופן ידני
 2. השתמש בהזמנת נתונים
 3. חבר את הפיקסל של פייסבוק

הזנת נתונים היא ואפשרויות האידיאליות אם יש לך 50 מוצרים או יותר בקטלוג שלך. אם יש לך פחות מ-50, עבוד עם האפשרות הידנית.

הוספת מוצר ידנית היא סופר קלה. אתה מעלה תמונה של המוצר ומספק שם, תיאור, תוכן וקישורים לאתר.

הרבה מהשדות הם אופציונליים. ניתן להזין מחיר עדכני ומחיר מבצע, זמינות מלאי, מצב המוצר, משלוח ועוד.

לאחר שתוסיף את הפריט הראשון שלך, תראה את האפשרות של להוסיף מוצרים נוספים.

כשתסיים, לחץ על הלחצן הצד חנות View Shop כדי לראות איך זה נראה בדף הפייסבוק שלך.

כדי לחזור לנהל את החנות שלך בכל עת, עבור לדף הפייסבוק שלך, לחץ על חנות בניווט ולאחר מכן לחץ על נהל את הקטלוג שלך.

פתחתי חנות בפייסבוק מה השלב הבא?

הקמת חנות הפייסבוק שלך היא הצעד הראשון. עכשיו איך אתה מוציא את המוצרים שלך החוצה ומקדם אותם? ובכן, בהחלט אתה יכול לעשות את זה באופן ממומן בעזרת שיווק בפייסבוק ובאינסטגרם. לאינסטגרם יש לשונית קניות ייעודית לחנויות בעמוד Explore. אתה יכול גם לשתף את הקישור שלך לחנות שלך מחוץ לפייסבוק ולאינסטגרם.

פייסבוק מאפשרת לך להגדיר מודעות תנועה או מודעות דינמיות עם הפיקסל באתר שלך, או לקדם אוספים יש הרבה אפשרויות להשיג יותר לקוחות באמצעים שיווק בפייסבוק.

האם נשארו לך שאלות? האם תקים חנות פייסבוק או אינסטגרם כדי למכור את המוצרים שלך? אילו תכונות חדשות של חנויות פייסבוק יהיו המועילות ביותר לעסק שלך? צור איתנו קשר וקבל את נקודת המבט שלנו על העסק שלך והאם הוא צריך חנות בפייסבוק!

ניקיטה סטוג
ניקיטה סטוג

מנכ"ל Kiryatech עם נסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי, אובססיבי לכל מה שקשור לתוכן: מפוסטים בבלוג, פודקאסטים ועד סרטוני ריקוד באורך 15 שניות. אוהב טבע, חיות, להתנדב ואוכל טוב :)

אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון