בעזרת גוגל ופייסבוק עסקים יכולים למצאו את הערוצים הטובים ביותר לצרכי השיווק שלהם. לאחר שהעסק שלך נחתה בשוק הנכון עבור לקוחות היעד שלך, תוכל לשפר את הביצועים של הקמפיין ולהגדיל את ההחזר על ההשקעה של שיווק המדיה החברתית שלך באמצעות פרסום בערוצים דייגיטלים נוספים.

עם זאת, דרוש מומחיות וניסיון כדי להבין אילו ערוצים לא מסורתיים נוספים פועלים בצורה הטובה ביותר בתעשיות שלך. במאמר זה, אנו נדבר על ערוצי פרסום לא מסורתיים נוספים חוץ מ- Google Ads או שיווק בפייסבוק.

לפרסם מעבר לפייסבוק וגוגל

הכירו 5 פלטפורמות פרסום נוספות שיכולות לסייע לשיווק העסק שלך.

1 פינטרסט

אם הקהל שלך מתמתקד בדמוגרפיה של בני 25 עד 45 עם תוכן חזותי מאוד, פינטרסט עשויה להיות מקום שתראו בו הצלחה. פינטרסט משמשת בעיקר לקניות השראה וגילוי, הנתונים מראים שאנשים נוטים פי 7 לרכוש מוצרים שהם שמרו בפינטרסט.

Pinterest Ads מציעה פורמטים שונים של מודעות כדי להגביר את המעורבות בקמפיין. לדוגמה, סיכות מקודמות שיופיעו בפיד הביתי ובתוצאות החיפוש לעתים קרובות יותר, בעוד שפינים בלחיצה אחת לוקחים את המשתמש ישירות לדף הנחיתה כשהם מקישים על המודעה שלך.

פרסום בפינטרסט מאפשר למשתמשים ללחוץ על התמונה של המוצר שלך ולבצע רכישה ישירות מהאתר.

לדגומה מותג שטיחים יכול לקשר את הסיכות שלו לדף התשלום עבור המוצרים שבמלאי, מה שמקל על הלקוחות לראות שטיח, לדמיין אותו בביתם, ללחוץ ולקנות בלחיצה אחת מהירה.

למי מתאים הפרסום בפינטרסט?

עסקים קמעונאיים מכל הסוגים - החל מבגדי נשים ועד עיצוב הבית - מוצרים לבית מצליחים במיוחד בפינטרסט מכיוון שהפלטפורמה מגיעה לדמוגרפיה ספציפית ביותר עם תוכן מעורר השראה.

עסקים הקשורים לנדל"ן, במיוחד מתווכים המתמקדים באזור מקומי, יכולים בקלות ליצור סיורים וירטואליים ולהציג בתים וליצור קשרים חדשים עם קונים ומוכרים פוטנציאליים.

אדריכלים, מעצבי בתים וקבלני בתים יכולים להעסיק את הלקוחות על ידי הדמיון שלהם ולעזור להם לדמיין את בתי החלומות שלהם.

ארגונים ללא מטרות רווח וקמפיינים למימון המונים מצליחים גם בפינטרסט. מה הסיבה? אנשים פונים לפינטרסט כדי לקבל השראה ורעיונות דמיוניים. אם הקמפיין או המטרה שלך יכולים למשוך את תשומת ליבם באמצעות גרפיקה מסובבת ראשים, אתה יכול גם ללכוד את הארנק שלהם.

אמנים ומוזיקאים גם מצלחים טוב בפינטרסט כי זה מדיום חזותי. עטיפות אלבומים, יצירות אמנות, ותמונות של אמנות כגון פסלים מעוררים תשומת לב.

2 חיפוש באפל

מודעות חיפוש של Apple מאפשרות למותגים ולמפתחי אפליקציות להציע הצעות ולהופיע בראש תוצאות החיפוש של Apple App Store עבור מילות מפתח רלוונטיות. מודעות אלה מופיעות בכל מכשירי ה-iOS, ומספקות פוטנציאל חשיפה אדיר. מודעות ב-App Store רואות לעתים קרובות שיעורי המרה של עד 50% להורדות.

למי מתאים פרסום באפל?

כל עסק שהשקיע ביצירת אפליקציה יכול להפיק תועלת מפרסום ב-App Store. עם זאת, אפליקציות הקשורות לספורט, מוסיקה, כלי שירות, תמונות ווידאו יש את שיעור הלחיצה הממוצע הגבוה ביותר (TTR) SplitMetrics.

כדי להגדיל את ה-TTR בפלטפורמה זו, תרצה להשתמש ביכולות ההתאמה האישית של Apple Search כדי להתאים אישית מודעות בהתבסס על קהל היעד שלך, שיכולות לכלול גיל, מין ומיקום, וכן קיבוצים של מילות מפתח שהם עשויים לחפש.

3 טיקטוק

עוצמתה של פלטפורמת הווידאו הוויראלית טיקטוק משלבת מודעות בצורה חלקה בחוויית המשתמש. מתאים למכירה של מוצרים, במיוחד עבור קהל המילניום הצעיר ו- דור ה-Z הצעירים, המודעה העסק יכול להפוך לויראלי באמצעות פרסום, שיווק שותפים וסרטונים שנוצרו על ידי משפיענים.

המפתח לפרסום בטיקטוק הוא פרסום עקבי של קווי מוצרים מרובים – ממודעות מוצרים ועד קידום של משפיעים, עסקים יכולים לקבל משיכה רחבה במחירים סבירים מסרטונים ויראליים של טיקטוק.

למי מתאים לפרסם בטיקטוק?

מותגי מסחר אלקטרוני, צעצועי ילדים, מוצרי כלי בישול, ומזון או מותגי סגנון חיים של אוכל אוכל יכולים להצליח בטיקטוק בשל הדמוגרפיה הרחבה אליה היא מגיעה. יתרון נוסף עבור פרסום בטיקטוק הוא עלות זולה יותר בעבור אלף חשיפות בהשוואה למתחרים.

4 סנאפצ'ט

הסטטיסטיקה מראה כי 200 מיליון משתמשים מבלים בממוצע 30 דקות ביום בצפייה בסיפורי Snapchat. פרסום בסנאפצ'ט מסייעת לעסקים לשתף את הסיפורים האותנטיים שלהם בפלטפורמה שיש לה פחד מפני החמצה, שכן החוויות הן ארעיות - נעלמו בקליק.

פלטפורמת Snapchat for Business מספקת מספר תכונות המאפשרות למותגים לקדם את עצמם באמצעות תוכן יצירתי, כולל מודעות בצורה של מסננים, עדשות ומודעות Snap and Story בפורמט סרטונים עם CTA (הנעה לפעולה) בתחתית.

למי מתאים הפרסום בסנאפצ'ט?

מאוכל למפרט אופנה, מוצרים שיש להם משיכה חזותית ומיידיות עושים להצליח הכי טוב בפלטפורמה. משתמשי סנאפצ'ט חיים לעת עתה, עם סיפורים שנעלמים ברגע.

לסנאפצ'ט יש עלות נמוכה ב-50% לרכישה ועלות נמוכה ב-30% לכל הרשמה בהשוואה לערוצי פרסום אחרים. הפלטפורמה גובה על כל 1,000 חשיפות ומציעה הצעות מחיר מבוססות מטרה, מה שמאפשר לך לקבוע מחיר מרבי עבור כל מעורבות ולבצע התאמות בהתאם לביצועי המודעות.

5 מודעות מיקרוסופט

מיקרוסופט? כן כן מיקרוסופט, כאחת החברות הגדולות בעולם, הוא מותג ידוע שאנשי מקצוע מבוגרים יותר גדלו לבטוח בו ולהסתמך עליו. מסיבה זו, מודעות מיקרוסופט מתמקדות בדמוגרפיה של בני 35 עד 65.

משתמשים ברשת החיפוש של Microsoft, שנקראה בעבר Bing, מדווחים על הכנסה ממוצעת של 75,0000 ש"ח או יותר, כלומר מותגים המתמקדים במבוגרים מבוססים יותר, משפחות ואנשים בעלי הכנסה בינונית-גבוהה החוסכים לפרישה יכולים למצוא את הקהל שלהם כאן.

למי מתאים הפרסום במיקרוסופט?

  • קמעונאות, במיוחד מותגי יוקרה וקמעונאות יוקרתית
  • נדל"ן יוקרה
  • נסיעות
  • מותגי פיננסים, ביטוח והשקעות (הודות לשותפות שלה עם יאהו, שם אנשים רבים המעוניינים במימון ובהשקעה הולכים לחדשות)

מודעות Microsoft מאפשרות לך לשכפל את קהלי היעד שלך ממודעות Google, שיכולות לחסוך זמן לבעלי עסקים קטנים, ומציעות פורמט של תשלום לפי קליק (PPC) במחיר סביר.

פרסום חוץ מגוגל ופייסבוק לסיכום

באמצעות ערוצי הפרסום הלא מסורתיים אלו, עסקים קטנים יכולים למצוא את את הדרך אל הקהל הנכון ולקדם את ההשקעה שלהם בהרבה פחות ממה שהם עשויים להוציא באמצעות מודעות Google או פייסבוק.

לא משנה באיזו רשת חברתית או מנוע חיפוש הם משתמשים, אנשים אוהבים תוכן מבדר, מרתק ואינפורמטיבי. עסקיפ שיכולים לספק מודעות מהסוג הזה באופן עקבי באינטרנט ימצאו צמיחה מהירה ומכירות מוגברות.

אולי יעניין אותך גם:

דרכים לשווק ללא פייסבוק או גוגל

  • Quora
  • טיק טוק
  • בינג
  • Reddit
  • סנאפצ'ט
  • פינטרסט

38% מהעסקים בוחרים שלא להשתמש במדיה חברתית . ולמרות שרק 16% מהנסקרים אמרו כי לא סביר שישקלו זאת בעתיד, עדיין מדובר בהרבה עסקים רווחיים שמסתדרים בלעדיו.

ניקיטה סטוג
ניקיטה סטוג

מנכ"ל Kiryatech עם נסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי, אובססיבי לכל מה שקשור לתוכן: מפוסטים בבלוג, פודקאסטים ועד סרטוני ריקוד באורך 15 שניות. אוהב טבע, חיות, להתנדב ואוכל טוב :)

אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון