שיפור יחסי המרה לעסקים באינטרנט

שירות שיפורי יחסי המרה (CRO) מביא יותר לקוחות לעסק שלך על ידי מיקוד בהפקת המיטב מהגולשים שמגיעים לאתר (בניגוד להבאת גולשים חדשים לאתר).

אייקון שיפור יחסי המרה

בעל עסק, בין אם מטרתך היא למכור דרך האתר, או להניע את הגולשים ליצירת קשר, על אתר האינטרנט שלך לשרת את מטרותיך העסקיות. שירות ה-CRO שלנו יעזור לך להביא את הגולשים לבצע באתר את הפעולה הרצויה, והיא פעולת ההמרה.

מהו יחס המרות

באופן כללי, יחס המרות (ROI - Return Of Investment) הוא היחס בין מי שהגיע לעמוד כלשהו ובין מי שביצע שם את הפעולה הספציפית שרצינו שיבצע. יכול להיות שרצינו שייכנס לקישור כלשהו, שישמע קטע מוזיקלי, שישתף את החברים שלו בפייסבוק או כל דבר אחר.

יחס המרות בפרסום הינו היחס בין כמות הגולשים שהגיעו לעמוד הנחיתה שהופנו אליו לאחר שהקליקו על המודעה ובין מי שביצע את הפעולה המבוקשת מבחיתנו, כלומר היכולת שלנו להפוך אותו מגולש פסיבי לאקטיבי לאחר שנחשף למסרים שלנו.

שיפור יחס המרה באתר

איך בודקים יחס המרה

חישוב יחס המרה נעשה באופן הבא: כמות המכירות חלקי כמות המבקרים כפול מאה אחוז = יחס המרות. לדוגמה אם היה לנו 20 מבקרים ומכירה אחת אז החישוב יהיה: מכירה 1 / 20 מבקרים X 100% = יחס המרה של 5%

לדוגמה, אם רצינו לקדם תוכנה מסוימת שיש להוריד ולהתקין במחשב הביתי, יחס ההמרה במקרה הזה יהיה היחס שבין מי שנחשף לאופציה ולתוכנה, ומי שבפועל אכן הוריד והתקין אותה. פעולה כזו יכולה להיות כל פעולה שנבחר, כגון השארת פרטים ליצירת קשר, הירשמות לניוזלטר, הורדת קובץ כאמור, השתתפות במבצע, מכירה של מוצרים ספציפיים וכו'.

יחס המרה ממוצע

יחס המרה ממוצע של אתרי איקומרס נע בין 3-5 אחוז. ניתן לשפר אחוז זה ע"י שימוש בשירותי שיפור יחסי המרה ולהגיע ליחס המרה ממוצע של 5-10 אחוז.

הכלים הטכנולוגיים המדדיים העומדים לרשות קרית טק מאפשרים לנו לבצע עבורך מעקב יומיומי אחר יחס ההמרות בקמפיין שלך ולמקסם אותו באופן כזה כך שבסופו של דבר תשלם פחות על תוצאות גבוהות יותר.

אולי יעניין אותך גם:

לאחר שנבחן את האתר שלך לעומק, ניצור מסמך עבודה ישים על בסיס חודשי עם המלצות מבוססות, ממוקדות וישימות לביצוע תיקונים שיביאו לשיפור יחס ההמרה של האתר, לדוגמה:

 • המלצות מקצועיות על תהליך ההמרה, ושילוב סממני אמינות שונים ומודולים שישפרו את יחס ההמרה של האתר.
 • נמליץ על שילוב הנעות לפעולה וכל האלמנטים הנדרשים בתוכן, כדי להניע את הגולשים להמרה.
 • נאתר עמודים בעלי מדדי איכות נמוכים, קישורים שבורים ושגיאות שרת.
המרות מאת גוגל Ads

ניתוח נתונים

לקוחות השירות הנ"ל יקבלו מאיתנו - בחינם - את חבילת ה-web analytics, הכוללת שירותי פתיחת חשבון אנליטיקס, סיוע מול גופי הפיתוח, התקנת קוד בכל עמודי האתר, בדיקת תקינותו והגדרת יעדי המרה בסיסיים, הגדרת מסכי ניהול ודו"חות תקופתיים מותאמים לצרכי הלקוח, וכן ניתוח זרימת גולשים – ועוד פיצ'רים רבים של מעקב נתונים.

שאלות על שיפור יחס המרה

יחס המרות (ROI – Return Of Investment) הוא היחס בין מי שהגיע לעמוד כלשהו ובין מי שביצע שם את הפעולה הספציפית שרצינו שיבצע.

חישוב יחס המרה נעשה באופן הבא: כמות המכירות חלקי כמות המבקרים כפול מאה אחוז = יחס המרות. לדוגמה אם היה לנו 20 מבקרים ומכירה אחת אז החישוב יהיה: מכירה 1 / 20 מבקרים X 100% = יחס המרה של 5%

המרה משמע להמיר את מבקר האתר למשתמש או לקוח, זה הפעולה הספציפית שרצינו שיבצע. יכול להיות שרצינו שישאיר פרטים, שיקנה מוצר, שירשם לניוזלייטר, שייכנס לקישור כלשהו, שישמע קטע מוזיקלי, שישתף את החברים שלו בפייסבוק או כל דבר אחר.

יחס המרה ממוצע של אתרי איקומרס נע בין 3-5 אחוז. ניתן לשפר אחוז זה ע"י שימוש בשירותי שיפור יחסי המרה (CRO) ולהגיע ליחס המרה ממוצע של 5-10 אחוז.

שיפורי יחסי המרה (CRO) מביא יותר לקוחות לעסק שלך על ידי מיקוד בהפקת המיטב מהגולשים שמגיעים לאתר (בניגוד להבאת גולשים חדשים לאתר).

שיעור ההמרה הוא פונקציה של שימושיות האתר שלך, האמון במותג שלך, הרלוונטיות של התנועה הנכנסת ושלל גורמים אחרים. כדי להבטיח שאתה מקבל את המרב עבור הכסף השיווקי הדיגיטלי שלך, אופטימיזציה מתמדת של האתר שלך להמרות משופרות היא דבר לא פשוט.

עם זאת, לעתים קרובות אתה עלול למצוא את עצמך במצוקה בכל הנוגע לתכנון אסטרטגיית אופטימיזציה של שיעור ההמרה שלב אחר שלב, שדווקא מספקת תוצאות שוות. כדי לעזור לך להתחיל, פוסט זה בבלוג חולק 11 טקטיקות מוכחות סטטיסטית שבהן תוכל להשתמש כדי להגדיל בהתמדה את שיעור ההמרה של האתר שלך ולשפר את השורה העליונה שלך.

1. הגדר את יעדי האתר שלך

לפני שיוצאים למסע אופטימיזציית שיעור ההמרות , חשוב להגדיר יעדים לאתר שברצונך למדוד המרות ולבצע אופטימיזציה עבורם. יעדים אלו יכולים להיות כל פעולה מסוימת שתרצה שהמבקר יבצע באתר שלך שמייצרת ערך מסוים עבור העסק שלך. לאחר שיצרת אותם, עליך להעריך את התנהגות המבקרים מול יעדים מוגדרים אלה כדי שאסטרטגיית שיעור ההמרה שלך תעבוד. 

להלן רשימה של כמה מהיעדים שתוכל להגדיר עבור אופטימיזציה של המרות דפי אינטרנט:

 • ביקורים בדף
 • הטופס נשלח
 • לחץ על קישורים
 • לחיצה על אלמנטים
 • המרות מותאמות אישית

2. איסוף וניתוח נתוני מבקרים

כשמדובר ב-CRO, עדיף להימנע מהנחות והערכות, ולהסתמך אך ורק על נתונים עבור כל קבלת החלטות. 

אחת מטכניקות האופטימיזציה המוכחות של שיעור ההמרה היא לעקוב ולנתח כל הזמן את נתוני האתר שלך כדי ללמוד עוד על המבקרים באתר שלך והעדפותיהם. הנתונים האלה צריכים להודיע ​​לך לאן להפנות את מאמצי אופטימיזציית ההמרות שלך. 

להלן כמה נקודות מפתח של נתונים שאתה חייב לעקוב אחריהם כדי להבין את המבקרים שלך: 

 • נתונים על תעבורה ומקורות תעבורה
 • פרטים על התנהגות המשתמשים בדף הנחיתה שלך
 • שיעורי נטישה ונטישה עבור דפי אינטרנט וטפסים
 • שיעורי הקלקה של פרסומות וקמפיינים שיווקיים
 • מידע על לקוחות חוזרים וערכי הזמנה ממוצעים
 • ציוני מקדם רשת (NPS) או משוב אחר של לקוחות

לאחר שאספת נתונים ניתנים לכימות, השתמש בהם כדי ליצור את דמות המשתמש שלך, שהיא ייצוג של המשתמש האידיאלי שלך. זה חייב להדגיש את כל המידע החשוב על לקוחות פוטנציאליים ומשתמשים היעד שלך, כולל תחומי העניין, הלייקים, הדיסלייקים, היעדים ונקודות הכאב שלהם. 

השילוב של נתונים ניתנים לכימות ודמות המשתמש האידיאלית שלך יעזור לך להמציא השערות להפעלת בדיקות תובנות כדי להבין טוב יותר מה עובד ומה לא באתר שלך.

3. בצע ניתוח מתחרים

כדי לקבל יתרון תחרותי על היריבים שלך, אתה צריך לדעת מהן החוזקות והחולשות שלהם. לאחר מכן תוכל להשתמש במידע הזה כדי להדגיש את היתרונות והיתרונות שלך על פני החולשות של המתחרים שלך. זוהי דרך מוכחת נוספת לבצע אופטימיזציה של המרות באתרי אינטרנט.

כמו כן, זכור שאנשים חוקרים את האפשרויות שלהם לפני ביצוע רכישה. הם הולכים לבדוק את המתחרים שלך ואיך אתה עומד מולם. על ידי ביצוע ניתוח מתחרים , אתה גם יכול להיכנס לנעלי הלקוחות שלך ולהעמיד את עצמך מול המתחרים שלך בדיוק כמו שהלקוחות הפוטנציאליים שלך היו עושים. לאחר מכן תוכל לבצע אופטימיזציה של האתר שלך להמרה ולהבטיח שטווח המוצרים שלך הוא הטוב ביותר שהם ימצאו. 

4. הערך את משפך ההמרה הנוכחי שלך

לפני שתצאו לתקן את מה ששבור, הקפידו להבין בפירוט איך נראה מסע משתמש טיפוסי ומשפך המרות באתר שלכם. זה יעזור לך לאמוד היכן מבקרים באתר מהססים ונושרים ואת הסיבות הסבירות מדוע זה עשוי להיות כך. 

בכל שלב של המשפך, תהיה לך ירידה טבעית כתוצאה מכך שאנשים לא יעשו את הצעד הבא במשפך מסיבות רבות. לאחר מכן תוכל להפחית את הירידה הזו על ידי תכנון פתרונות לאותן סיבות אפשריות לדחוף אנשים במורד המשפך, ובכך להצליח באופטימיזציה של שיעור ההמרה של האתר שלך. 

לדוגמה, אחד השלבים שבהם אתרי מסחר אלקטרוני ממקדים את מאמצי אופטימיזציית ההמרות שלהם הוא התשלום, שבו ידוע ש-69.23% בממוצע מהקונים נוטשים את העגלות שלהם . שיעור המרה גבוה יותר, שולי ככל שיהיה, יהווה תרומה משמעותית להתמודדות עם נושא דחוף זה.

דוגמה בולטת לאתר ששיפר את שיעור ההמרה שלו ב-eCommerce על ידי פישוט תהליך התשלום שלו היא אמזון עם התשלום בקליק אחד. 

כדי להבין ולבצע אופטימיזציה של המשפכים שלך, עליך להעריך מה האתר שלך עושה כדי להעביר לקוחות פוטנציאליים בשלבים שנקבעו. איך אתה מוביל אותם להמרה? איפה אתה מאבד את רוב המבקרים? על ידי לימוד התשובות הללו, אתה יודע היכן למקד את המאמצים שלך כדי להגדיל את שיעור ההמרה. 

המבקרים באתר שלך מבלים זמן בחקירה ומעורבות, נרגשים לבצע רכישה. אבל אם עמוד התשלום לא עובד בצורה חלקה, זה כמו להיכנס לחסימה ממש לפני קו הסיום.

בסופו של דבר הם מרגישים מתוסכלים. זו הסיבה שאנו דנים בטיפים לאופטימיזציה של שיעור ההמרות של מסחר אלקטרוני במיוחד עבור דף התשלום שלך בבלוג זה . 

יש לך תוכנה שאת מכירותיה אתה רוצה להגדיל באמצעות אופטימיזציה לאתר? סיפקנו אותך בטיפים לאופטימיזציה המותאמים עבור אתרי SaaS .

5. הגדר והדגש בבירור את הצעת הערך שלך

הצעת הערך שלך היא הסבר תמציתי מדוע משתמש צריך לקנות או להירשם למוצרים/שירותים שלך על פני המתחרים שלך. לכן, הצעד הראשון לקראת הגדלת ההמרות ולגרום למבקרים באתר להמרה הוא להעביר להם בבירור מה מייחד אותך ומדוע קנייה ממך היא החלטה טובה.

הצהרה ברורה וחיזוק של הצעת הערך שלך באמצעות רכיבי אתר מרובים יכולים לחולל פלאים עבור אסטרטגיות ה-CRO שלך.

הצעת הערך שלך צריכה להופיע דרך הכותרות, התמונות והעותק שלך וצריכה לכלול בעיקר את נקודת המכירה הייחודית שלך (USP). ניסויים שיווקיים חוזרים ממליצים לסכם את ה-USP שלך ב-10 מילים או פחות.

בואו ניקח את Evernote כדוגמה לאופן שבו הם חידשו את הצעת הערך שלהם כדי להוציא את המוצר USP שלהם. 

הכותרת המקורית שלהם הייתה "זכור הכל". זה תיאר יפה את התועלת שמשתמשים יכולים להרוויח, אבל לא את הפונקציונליות של הכלי שהם הציעו. מתחת לשורת התיוג, הם הדגישו 3 תכונות מוצר שהמחישו כיצד הכלי שלהם עובד.

זוהי שורת תגיות תמציתית שללא ספק מתארת ​​טוב יותר את הפונקציונליות של הכלי, בעוד שהטקסט שמתחת לקו התג מתבסס עוד יותר על הצעת הערך. לפני שתחליט לאיזה מהם ללכת, הקפד ליצור מספר כותרות, ו- A/B בדוק אותן כדי לגלות מה מהדהד הכי הרבה עם קהל היעד שלך ומשפיע על המרות.

6. בצע אופטימיזציה של פריסות של הדפים הקריטיים שלך

אם שיעורי ההמרה שלך לא משתפרים למרות מאמצים חוזרים ונשנים, זה סימן שעליך להכניס שינוי קיצוני בדפי הנחיתה שלך. נסה לשנות את העיצוב והפריסה שלו על סמך תובנות מנתוני מבקרים ושיטות עבודה מומלצות כדי לראות אם ההמרות שלך מושפעות.

העקרונות של עיצוב דפים עם המרות גבוהות מבוססים על מכלול של חומר ותיאורי מקרה שחושפים כיצד אנשים משתמשים באתרים. כלי CRO כמו מעקב עיניים , מפות גלילה, מעקב עכבר ומפות קליקים יכולים לספק לך תובנות לגבי האופן שבו מבקרים גולשים באתר שלך. השתמש באלה כדי ליצור דף שמבקרים אוהבים לעסוק בו.

7. החל את שיטות העבודה המומלצות של עותק מכירה

אחד מהטיפים שחייבים לעקוב אחר אופטימיזציית ההמרות באתר הוא הפיכת עותק מכירות האתר שלך למשכנע יותר. מקרים חוזרים ונשנים הראו שביצוע אפילו שיפורים או שינויים קטנים בעותק שלך יכול להשפיע על שיעור ההמרה שלך. 

ישנם אלמנטים רבים של עותק מכירות שאתה יכול וצריך לבדוק; החשוב ביותר הוא הכותרת.

פי חמישה אנשים קוראים את הכותרת מאשר קוראים את עותק הגוף. כשכתבת את הכותרת שלך, הוצאת שמונים סנט מהדולר שלך.

דיוויד אוגילבי, מייסד חברת השיווק העולמית Ogilvy, צוטט כדבריו

לכן, התחל בבדיקת הכותרת שלך ובדוק אם אתה יכול להביא לשיפור ראוי לציון בשיעור ההמרות שלך. 

הנה דוגמה מ- imsider.ru שבה הם הריצו בדיקה פשוטה בכותרת ההרשמה שלהם:

רק על ידי ציון התועלת הספציפית לזמן של השירותים שלהם, הכותרת מימין עזרה לייצר 9.52% יותר המרות לעומת זו משמאל .

8. בנה אמון עם ביקורות ועדויות

ללא אמון הקהל שלך, שום אסטרטגיות לאופטימיזציה של שיעור המרות לא יעבדו. כדי לבנות אמון ולעודד את המבקרים שלך להמיר, הפרי הנמוך שאליו אתה יכול למקד הוא מציג ביקורות ועדויות. אסטרטגיה זו יכולה להגדיל משמעותית את ההמרות ולהגביר את האמינות.  

מחקרים ומחקרי מקרים מרובים הראו שלמבקרים המקיימים אינטראקציה עם ביקורת יש סיכוי גבוה יותר ב-58% להמיר ללקוחות משלמים.

זה יתרון עצום שניתן להרוויח מלהעלות כמה המלצות של לקוחות לדף הנחיתה שלך. יש הרבה שצריך לקחת בחשבון כשמתנסים עם המלצות. תיאור המקרה שלהלן עבור דף מכירות ממחיש היטב כיצד שינוי במיקום של עדות יכול להגדיל את שיעור ההמרה שלך .

9. הפוך את הניווט באתר לפשוט וחלק

מבקרים נוחתים באתר שלך עם מטרה והתפקיד שלך הוא להקל עליהם ככל האפשר למצוא את מה שהם מחפשים. ודא שהניווט באתר שלך הוא אינטואיטיבי וידידותי למשתמש כדי להגביר את השימושיות שלו, ובכך לדחוף את המבקרים להמרה.

המטרה של אסטרטגיות ה-CRO שלך צריכה להיות להסיר את כל החיכוך בחוויית המשתמש ולהפוך אותה לחלקה עבור המבקרים להבין איך לקנות ממך או להמיר באופן אחר באופן מיידי.

ייתכן שתרצה גם לשקול הוספת תכונת חיפוש לאתר שלך כדי להגדיל את ההמרות. מבקרים שמשתמשים בחיפוש פנימי באתר נוטים להמיר בשיעור גבוה בהרבה מאלה שלא. הסיבה לכך היא שמשתמשי התכונה הם לרוב אנשים שכבר מכירים את המוצר או השירות שהם רוצים ויש להם כוונת רכישה גבוהה בהרבה. אתה לא רוצה שהמבקרים האלה יקפוצו מהאתר שלך, כי למצוא את המוצר הזה לא היה קל ככל שיכול להיות. 

10. שפר את זמן טעינת הדפים

דפים שלוקח יותר מדי זמן לטעון אותם ננטשים על ידי מבקרים פוטנציאליים תוך זמן קצר. נטישות מיידיות כאלה עלולות לפגוע קשות בשיעור ההמרה שלך. 

מחקרים מראים שכדאי לצלם עבור זמני טעינה של לא יותר מארבע שניות. אפילו בטווח זה, ככל שהזמן קצר יותר, כך ההמרות שלך טובות יותר. צמצום זמן הטעינה של הדף שלך יבטיח שפחות ופחות מבקרים חסרי סבלנות יקפוץ לפני שהאתר נטען. כמה דרכים לשפר את מהירות הדפים שלך כוללות ביטול תמונות גדולות ומינוף AMP . 

11. בדוק הכל לפני הפריסה

אחת השיטות היעילות ביותר לאופטימיזציה של שיעור ההמרה לביצוע אופטימיזציות מגובות נתונים ולהפחתת סיכון היא בדיקות. כאשר אתה מבצע שינויים בדפים שלך, עליך לעקוב ולהעריך את השפעתם לפני שתחליט אם הם אכן עובדים טוב עבור שיעור ההמרות שלך. בדיקת A/B מאפשרת לך להציב את ההשערות שלך מול הגרסה המקורית של דף אינטרנט כדי לגלות איזו מהן משפיעה לטובה על ההמרות, כך שתוכל לפרוס אותה באופן אוניברסלי.

12. הוסף תכונת צ'אט חי

תאר לעצמך אם מבקרים נוחתים באתר שלך אך נאבקים למצוא את מה שהם מחפשים. הם עשויים לעזוב ולבדוק אתרים אחרים בתוצאות החיפוש. אל תסתכן באובדן למתחרים ונסה במקום זאת את טכניקת אופטימיזציית שיעור ההמרה של האתר. 

הנח את המבקרים שלך בניווט באמצעות תכונת הצ'אט החי . אם יש להם שאלות או לא מוצאים את מה שהם צריכים, הם אמורים להיות מסוגלים לתקשר עם הצוות שלך כדי לפתור בעיות ולהמשיך במסע שלהם באתר שלך. התחושה שנשמע יכולה לעזור ישירות להגדיל את ההמרות באתר שלך.

13. הסר הסחות דעת מיותרות

כולנו יודעים שהאתר שלנו לא אמור להכיל פרטים לא רלוונטיים. עם זאת, לפעמים, אנו מתעלמים מכך ומבלבלים את דפי האינטרנט שלנו במידע מיותר שאולי לא ימצאו חשיבות למבקרים. זה לא רק לא מצליח להוסיף ערך אלא גם יכול לעכב המרות. 

אנו ממליצים להתעמק בנתוני התנהגות מבקרים כדי לזהות אלמנטים המהדהדים עם הקהלים שלך וכאלה שלא. בהתבסס על התובנות האלה, אתה יכול להסיר הסחות דעת מהאתר שלך. 

PearlsOnly, מותג תכשיטים מקוון, התמודד עם אתגרים דומים באתר האינטרנט שלו. הקלטות הפעלות ומפות חום חשפו שהמבקרים לא היו מעורבים וירדו מדף התשלום שלהם. אז, הם הריצו בדיקה שבה הם הסירו פרטים לא רלוונטיים והדגישו רק מידע חיוני כמו פרטי מוצר ו-CTAs. הווריאציה הגדילה את ההכנסה שלהם ב-10% , מה שמציג את ההשפעה של חוסר העומס. 

14. בצע אופטימיזציה של הטפסים שלך בלי להיכשל

טופס שלא קל למלא יתסכל מבקרים וידחוף אותם לרדת מאתר אינטרנט. כמה מהשיטות המומלצות שתוכל ליישם הן צמצום מספר השדות, יישום אימות טופס מוטבע, הצגת הודעות שגיאה חיוביות והפעלת השלמה אוטומטית. 

Qualicorp, אתר פיננסי המנהל תוכניות בריאות, הבחין בירידה משמעותית כאשר מבקרים מילאו את הטופס כדי למצוא לעצמם תוכנית בריאות. אז, הצוות ערך שני מבחנים: אחד שבו הם הסירו שדות טופס חוזרים ואחרים שבו הם הפכו את בחירת המקצוע לחובה. שינויים אלה הגדילו את ההרשמות לטפסים בכמעט 17% . 

אחרון חביב, שימו לב במיוחד לאופטימיזציה של טפסים למשתמשים ניידים. הם צריכים להתאים בצורה חלקה לפריסת המסך של מכשירים ניידים. להלן, מנהיג ה-CRO, קרייג סאליבן, שיתף תובנות חשובות לאופטימיזציה של טפסים ניידים. 

15. הפוך את כפתורי ה-CTA שלך לבלוט

כל הטיפים הטובים ביותר לאופטימיזציה של שיעור ההמרה כוללים את האזכור של אופטימיזציה של כפתורי CTA. CTAs הם הכוח המניע שדוחף את המבקרים לנקוט פעולה באתר האינטרנט שלך . 

אל תשאיר אותם תפלים, בהנחה שהמבקרים יבינו באופן אינטואיטיבי מה אתה צריך שהם יעשו. נכון לשנת 2023, שיעור ההמרה הממוצע באתר עומד על 3.68%. אם כל CTA עובד בצורה אופטימלית, המספר הזה יהיה גבוה יותר. 

חברת מורנינגסטאר, חברת נדל"ן, רצתה לשפר את מספר הפניות מהטופס באתר הסלולרי שלה. אז, הם האמינו שהתאמה של עותק ה-CTA יעזור להם לשפר את המדד. הם שינו את "צור קשר" ל"שאל עכשיו" בעותק ה-CTA. ונחש מה? הווריאציה התגלתה כמנצחת, ושיפרה את הקליקים על קריאה לפעולה ב-44.11% . 

המונח "לברר" אומר למשתמשים בדיוק מה לעשות, מפחית אי בהירות ומעודד מעורבות. בנוסף, המונח "עכשיו" משדר תחושה של דחיפות, ומרמז שמשתמשים צריכים לנקוט פעולה מיידית. 

16. התאושש וצמצם את נטישת העגלה

נטישת עגלה היא בעיה רווחת בכל אתרי האינטרנט. אתה לא לבד בזה. אם אינך נוקט בצעדים כדי למשוך מחדש את המבקרים שאבדו או למנוע נטישת עגלה, אתה עלול להחמיץ הכנסה משמעותית.

קרא את הספר האלקטרוני המקיף שלנו - הפחתת נטישת העגלה - כדי לדעת כיצד כמה מותגים מובילים התמודדו עם בעיית נטישת העגלה באתרים שלהם ובנו את תוכנית הפעולה שלך לאופטימיזציה של שיעור ההמרה. 

כמו כן, אתה יכול לצפות בסמינר המקוון שלנו על החזרת העגלות הנטושות, במיוחד במהלך החגים. אבל אנחנו מאמינים שהטיפים האלה לאופטימיזציה של המרות עובדים כל השנה. אל תהסס להתאים את הטכניקות הללו ולנסות אותן בתקופות שונות של השנה, ולהשאיר את הרעיון הבסיסי זהה. ראה כיצד הם מגדילים את ההמרות ותורמים לשורה התחתונה שלך.

17. להבין עקרונות פסיכולוגיים

איך להשיג אופטימיזציה טובה יותר של שיעור ההמרה, אתה תוהה? להבין קצת על מודלים מנטליים אנושיים - איך אנחנו חושבים ופועלים. לדוגמה, כאשר אנו עוזבים אתר עמוס או מהססים לקנות מבלי לראות הוכחות, אנו לא ממש יודעים את הפסיכולוגיה הבסיסית בעבודה. אבל בסופו של דבר אנחנו עושים את זה בכל מקרה. 

ההבנה מדוע אנו מתנהגים בצורה מסוימת ואילו עקרונות פסיכולוגיים שולטים בה היא המפתח. כאשר אתה לומד כיצד לבצע אופטימיזציה של שיעור ההמרה בהתבסס על הבנה זו, אתה יכול לסדר אלמנטים באתר שלך כך שיתאימו לציפיות המבקרים שלך. זה ניצחון גדול לעסק שלך!

18. כלול מולטימדיה בכל מקום שמתאים

באוקיינוס ​​העצום של היום של מידע מקוון, תמונה (או סרטון) אכן שווה אלף מילים, ויוצרות מסע מקוון בלתי נשכח ומשכנע עבור המבקרים שלך! מולטימדיה מסייעת בסיפור סיפורים, משיכת תשומת לב ושוברת את המונוטוניות של הטקסט, מה שהופך את התוכן שלך למושך יותר. 

לדוגמה, באתר המסחר האלקטרוני שלך, סרטון בדף מוצר יכול להציג את ההתאמה והסגנון של המוצר שהדגימה דוגמנית. או נניח של אתר תיירות, אתה יכול לשקול להוסיף סרטוני יעד או תמונות ששותפו על ידי הלקוחות שלך, כדי לתת למבקרים מושג לאיזו חוויה הם יכולים לצפות בסיור שלהם.

או באתרי נדל"ן, אתה יכול להוסיף את התכונה להדרכות סוחף על נכסים. מעורבות מוגברת של מבקרים תתורגם לשיפור בשיעורי ההמרה לאורך זמן. 

19. העבירו חוויות מותאמות אישית

אתה שואל איך לבצע אופטימיזציה לאתר שלך להמרה? אנחנו אומרים לעולם אל תדלג על התאמה אישית ! זו לא סתם עוד טקטיקה לאופטימיזציה של שיעור ההמרה; זה בלב של יצירת חוויה ממוקדת לקוח שבונה אמון. חשבו על ההמלצות הנקודתיות על מוצרים באתרי אופנה או כיצד Netflix ממליצה על סרטים על סמך המיקום או היסטוריית הצפייה שלכם - דוגמאות מושלמות להתאמה אישית.

אתה יכול להשיק מסע פרסום זה כדי לראות כיצד הוא מתפקד ומשפר את שיעור ההמרות שלך. כדי ללמוד עוד על התאמה אישית, קבל ניסיון חינם עוד היום . 

אם התאמה אישית חדשה עבורך, אל דאגה! בדוק את הסמינר המקוון הזה כדי לנווט בין האתגרים שאתה עלול להתמודד איתו.

20. השתמש בסקרים לטובתך

כאשר מבקרים נוחתים באתר האינטרנט שלך, הם חושבים על כמה קל או קשה לבצע עבורם פעולה. אולי הם מוצאים הצעות למוצרים בקלות אבל מתקשים לראות את המותגים המובילים באתר שלך. או אולי הם מזהים את הטופס אבל לא יכולים למצוא בקלות את דף התמחור באתר SaaS . 

בשלב זה, המבקרים יכולים לשתף את החוויות שלהם, ולהודיע ​​לך על מה שמתפקד היטב, והיכן ייתכן שיהיה צורך בהתאמות באתר שלך. המשוב שלהם מציע נקודות מבט ייחודיות ואמיתיות. זו הסיבה שאנחנו מעריצים גדולים של שילוב סקרים בעמוד . 

העברת תנועה לאתר שלך חשובה, אבל אם אינך יכול להמיר מספיק מבקרים אלה, עסק ה-SaaS שלך לא יצליח. על פי מחקר של גרטנר, כמעט 48% מהמבקרים באתר עוזבים את דף הנחיתה הראשי מבלי להתעסק עמוק יותר עם בטחונות שיווקיים כלשהם. זה מצביע על כך שלספקי SaaS יש הזדמנות לייעל את שיעורי ההמרה שלהם על ידי שיפור תוכן המותג שלהם, במיוחד בדף הנחיתה.

הגדלת שיעורי ההמרה יכולה להביא להחזר טוב יותר על ההשקעה (ROI), אך זהו תהליך מתמשך שדורש ממך לכוונן ולבצע אופטימיזציה מתמדת של האתר והאסטרטגיות השיווקיות שלך. אם, כמו רוב ספקי ה-SaaS, אתה מתקשה להשיג את שיעור ההמרה הרצוי באתר האינטרנט שלך או רוצה לקחת את שיעור ההמרה הנוכחי שלך לרמה הבאה, עליך ליצור תחילה אסטרטגיה שממקדת את הלידים הפוטנציאליים ביותר. עם זאת, האתגר הגדול ביותר הוא להבין מאיפה להתחיל.

אנו מבינים את הדילמה שלך, וזו הסיבה שיצרנו את המדריך הזה הכולל שבע טקטיקות חזקות להגברת שיעורי ההמרה באתר ולמקסם החזר ROI עבור עסק ה-SaaS שלך. 

1. הבן את צרכי הלקוחות שלך

הבן את הצרכים וההעדפות של קהל היעד שלך לפני השקת קמפיין שיווקי כלשהו . התמקדו בנקודות הכאב שלהם וזיהו מה מניע או מרתיע אותם מלקנות את המוצר או השירות שלכם.

לדוגמה, אם אתה מוכר כלי תוכנה שעוזר להפוך תהליכים חשבונאיים לאוטומטיים, אז התמקד כיצד המוצר יועיל לקונים והדגיש את התכונות הנותנות מענה ישיר לצרכים שלהם.

לדעת כיצד מבקרים משתמשים באתר שלך, היכן הם מתוסכלים ומדוע הם עוזבים מבלי לבצע המרה יכולה לעזור לך לזהות בעיות ולפתור אותן. זה גם יעזור לך להעביר את ההודעות הנכונות בזמן הנכון כדי לעזור להמיר תנועה לאתר.

טיפים להבנה טובה יותר של צרכי הלקוחות שלך:

 • ערכו סקרים, ראיונות ודיונים בקבוצות מיקוד.
 • נתח את נתוני שירות הלקוחות שלך.
 • עקוב אחר משוב לקוחות במדיה החברתית .
 • קרא ביקורות של לקוחות ביסודיות.
 

קרא גם: כיצד לפלח את הקהל שלך ולהבטיח תוכנית אפקטיבית ליצירת ביקושים

2. צור חווית משתמש משכנעת

אנשים אוהבים לקנות מאתרים שקל להם להשתמש ולנווט בהם. לכן, יצירת חווית משתמש מצוינת היא קריטית לקידום המרות באתר. התמקד בהפיכת האתר שלך לידידותי ומרתק ככל האפשר. 

ודא שזמן הטעינה של האתר שלך מהיר, עצב מערכת ניווט פשוטה והשתמש בתמונות מושכות כדי להעביר את הצעת הערך של ההצעה שלך. נקיטת צעדים אלה תעזור לשמור על מעורבות המבקרים ותעודד אותם לחקור את האתר שלך עוד יותר, ובסופו של דבר תוביל ליותר המרות.

טיפים ליצירת עיצוב UX משכנע שמושך יותר לקוחות:

 • כלול תכונה של תיבת חיפוש באתר שלך.
 • הפוך את האתר שלך לידידותי ורספונסיבי לנייד.
 • צור דפי אינטרנט קלים לסריקה.
 • הצע תמיכה בצ'אט חי.

קרא גם: מדוע מעורבות לקוחות חשובה

3. אסוף משוב והשתמש בו כדי להתאים את ההצעה שלך

חשוב לדעת מה הלקוחות שלך חושבים על המוצר או השירות שלך. אסוף משוב מלקוחות קיימים ופוטנציאליים, והשתמש בנתונים האלה כדי לזהות ולתקן את הפערים בהצעה שלך. לקוחות נוטים יותר לבצע המרה כאשר הם מרגישים שהצרכים שלהם מתמלאים ושקולים את הבקשות שלהם. 

לדוגמה, אם הלקוחות הקיימים שלך מבקשים תכונה מסוימת, שקול להוסיף אותה למוצר שלך. באופן דומה, אם לקוח פוטנציאלי הביע עניין בסוג מסוים של שירות, בדקו אם אתם יכולים להציע אותו. פעולה זו תוכיח ללקוחות שאתה שואף כל הזמן לשפר על סמך המשוב שלהם.

דרכים לאיסוף משוב מלקוחות:

 • מעקב אחר אינטראקציות עם לקוחות במדיה החברתית .
 • בקשו מלקוחות ביקורות והמלצות.
 • השתמש בניתוח כדי לעקוב אחר התנהגות המשתמש.
 • השתתף בפורומים בתעשייה.
 • ערוך סקרי לקוחות באופן קבוע.

קרא גם: 6 סקור תבניות תגובה לתגובה יעילה לביקורות של לקוחות

4. בדוק אסטרטגיות שונות להמרת לידים

בדיקה היא צעד מפתח להבנת מה עובד הכי טוב עבור קהל היעד שלך ועלול להגדיל את שיעורי ההמרה.

השתמש בבדיקת A/B - כלומר, שיטת בדיקה מפוצלת שבה שתי גרסאות נבדקות זו מול זו כדי לזהות איזו מהן עובדת טוב יותר - כדי להשוות את הביצועים של גרסאות שונות של האתר שלך ושל מסעות הפרסום השיווקיים שלך. 

בהתאם לסקר מגמות רוכשי תוכנה עולמי של Gartner Digital Markets משנת 2022 [*] , קונים מחפשים תוכן מקומי כדי להבין טוב יותר את המוכרים וליצור עימם קשר. לכן, שקול להריץ בדיקות A/B מקומיות כדי לראות אילו אזורים מניבים הכי הרבה המרות. 

על ידי בדיקת גרסאות שונות של דפי האינטרנט ומסעות הפרסום שלך המותאמים לשפה ולתרבות של לקוחות היעד באזור ספציפי, אתה יכול לגלות איזו גישה עובדת הכי טוב עבור כל קהל ולאחר מכן להשתמש בתובנות האלה כדי לכוונן את ההצעות שלך ולמטב את הביצועים.

דרכים לבדיקת אסטרטגיות שונות להמרת לידים:

 • נסה עם לחצני קריאה לפעולה שונים .
 • נסה פורמטים שונים של תוכן, כולל סרטונים, אינפוגרפיקה וספרים אלקטרוניים.
 • בצע בדיקות שמישות כדי לזהות בעיות בחוויית משתמש.
 • בדוק כיצד קהלים שונים מגיבים לתכונות שונות.
 • נסה מיקומים שונים עבור מודעות והודעות קידום מכירות.

קרא גם: 5 אסטרטגיות צמיחה של SaaS להגדלת העסק שלך במהירות

5. בצע אופטימיזציה של אפשרויות התמחור והתשלום שלך

המחירים שלך צריכים להתאים לצרכים ולהעדפות של הלקוח הפוטנציאלי שלך. נתח כיצד פלחי לקוחות שונים מגיבים למחירים שונים ובצע אופטימיזציה של אסטרטגיית התמחור שלך בהתאם. שקול להציע הנחות ולהפעיל תוכניות נאמנות כדי לתמרץ לקוחות ולגרום להם להרגיש מוערכים. 

בנוסף, נסה ליישם מגוון רחב של אפשרויות תשלום ותהליך תשלום קל כדי להקל על הלקוחות לרכוש ממך. 

דרכים לייעל את התמחור והתשלום:

 • ספק אפשרויות תשלום מרובות (כרטיסי אשראי או PayPal).
 • הצג מחירים במטבעות שונים.
 • הצע תוכניות תשלום עבור פריטים בעלי ערך גבוה.
 • אפשר ללקוחות לשמור את פרטי התשלום שלהם לרכישות עתידיות.

6. חידוד פרופילי מוצרים ודפי נחיתה

פרופילי מוצרים ודפי נחיתה הם נקודות מגע קריטיות במסע הלקוח. ודא שתוכן המוצר שלך מפורש, מדויק ועדכני וכולל את כל הפרטים הרלוונטיים כדי לעזור ללקוחות לקבל החלטות מושכלות.

בנוסף, צור דפי נחיתה מרתקים כדי לכוון את המבקרים לעבר פעולות ספציפיות כדי שיוכלו למצוא בקלות את מה שהם מחפשים. זה יעזור להבטיח להם חווית משתמש חיובית ולהגדיל את הסיכויים שלהם לבצע רכישה.

דרכים לחדד פרופילי מוצרים ודפי נחיתה:

 • הדגש תכונות והטבות של מוצר/שירות.
 • השתמש בוויזואליים כגון סרטוני הדגמה , תמונות ואינפוגרפיקות.
 • כלול אותות אמון כגון תגי אבטחה והמלצות של לקוחות.
 • הוסף אלמנטים של הוכחה חברתית כגון ביקורות משתמשים, המלצות של לקוחות ואישור מומחים.
 • הפעל מבחני A/B כדי לחדד את התוכן והעיצוב.
 

קרא גם: השתמש בפרופיל המוצר ובדפי הנחיתה של המוצר שלך כדי לעודד המרות

7. חשב אופטימיזציה של שיעור המרות (CRO)

אופטימיזציה של המרות היא שיפור אחוז המבקרים שמבצעים פעולה רצויה כמו ביצוע רכישה, הרשמה לרשימת דוא"ל או מילוי טופס. 

חשב CRO כדי להבין עד כמה מאמצי השיווק של האתר שלך מצליחים. על ידי ניתוח נתונים אלה, אתה יכול לזהות אזורי שיפור ולהבטיח שהאתר והקמפיינים השיווקיים שלך מכוונים להשגת התוצאות הרצויות.

טיפים לחישוב CRO:

 • עקוב אחר מדדים כגון שיעור קליקים, שיעור יציאה מדף כניסה ושיעור המרה.
 • נתח נתוני המרה באופן קבוע כדי לזהות דפוסים ומגמות.
 • בדוק גישות שונות ועקוב אחר תוצאות.
 • עקוב אחר משוב לקוחות כדי לזהות תחומי שיפור.

קרא גם: שפר את שיעורי ההמרה על ידי אופטימיזציה של טפסי יצירת לידים

טיפ בונוס: הגדל את תקציב השיווק שלך כדי להגביר את ההמרות 

השקעה גבוהה יותר בשיווק יכולה להניב שיעורי המרה גבוהים יותר. סקר ה-Technology Marketing Benchmark Survey [2] מוכיח שרמות השקעה שיווקיות מוגברות מובילות לשיפור בשיעורי ההמרה. 

רק תוודא שאתה משתמש בתקציב בחוכמה (כגון מינוף הערוצים והטכניקות הנכונות) במקום לזרוק כסף באקראי על שלל כלים.

המרות גבוהות יותר מובילות לשיפור החזר ROI ושביעות רצון הלקוחות

אסטרטגיית שיווק המבוצעת היטב תביא תמיד לתעבורה גבוהה יותר לאתר, ליותר לידים, אחוזי המרה טובים יותר ושיפור החזר ה-ROI. בנוסף, לקוחות יעריכו חוויה אישית ומותאמת יותר, שתוביל לרמות שביעות רצון גבוהות יותר של הלקוחות. רק זכור למדוד את התוצאות ולהתאים את האסטרטגיה שלך לפי הצורך.