במאמר הנוכחי אני לא מתכוון להתעסק בנושא מה עדיף יותר, קידום אורגני או ממומן, שכן לכל עסק צריכה להיבנות אסטרגיה ספציפית שמותאמת למטרותיו. במקרים מסוימים יהיה עדיף להשקיע בשלב ראשון בקידום ממומן, במקרים מסוימים בקידום אורגני ובמקרים רבים בשניהם.

מומחה לשיווק אתרים

מטרת מאמר זה היא להבהיר מדוע כל עסק חייב להיעזר בשירותיו של מומחה לשיווק אתרים. פעמים רבות יצא לי להיתקל בלקוחות שבנו להם אתר, אבל הם לא מצליחים למצוא אותו בגוגל. הסיבה לכך היא שלא מדובר בקסם שקורה באופן עצמאי. לא מסיימים לבנות אתר ולמחרת הוא מופיע במקום הראשון בתוצאות החיפוש. מדובר בתהליך שדורש חשיבה מעמיקה, היכרות עם השוק והמתחרים והידע לבצע את המהלכים הנכונים. (תוכלו לקרוא על זה יותר בעמוד הזה)

אחת הבדיחות הידועות ביותר בעולם קידום האתרים היא, שאם אתה רוצה להחביא גופה, פשוט תחביא אותה בעמוד השני בגוגל. הסיבה היא שכאשר אנשים נכנסים לגוגל ומחפשים תוצאה מסוימת, הרוב הגדול אינו טורח לעבור לעמוד השני.

לכן, אם עסק מסוים בנה אתר והחליט שהגיע הזמן להתחיל לשווק את אותו העסק באינטרנט, הוא לא יכול להסתפק רק בבניית האתר. זהו כנראה החלק הקל בתהליך. החלק המורכב יותר, שדורש חשיבה אסטרטגית, מיומנויות גבוהות ויכולות ניתוח מתחרים, הוא החלק הקריטי להצלחת האתר והעסק בזירה הדיגיטלית. אתר שלא יופיע בתוצאות החיפוש במיקום גבוה, יתקשה ליהנות מתנועת גולשים רלוונטיים ובכך יפסיד הכנסות. הדרך ל״עקוף״, כביכול, את קידום האתרים בצורה האורגנית הוא להתחיל קמפיין לקידום אתרים בצורה ממומנת.

משמעות הדבר היא, שאותו עסק יתחיל לשלם מדי חודש כסף לגוגל, כדי שהם יציגו את האתר שלו בתוצאות החיפוש. אממה, גם תהליך שכזה דורש איש מקצוע ומומחה לקידום אתרים בצורה הממומנת, שכן אם יש מספר אתרים שמתחרים על אותה נישה, צריך לדעת איך לבנות את הקמפיין השיווקי, בצורה שתאפשר לעסק להופיע מעל תוצאות חיפוש המתחרים.

מודעות ממומנות

עד לא מזמן, עמוד תוצאות החיפוש בגוגל הראה 3 מודעות ממומנות בתחילת העמוד (כאשר מסומן ליד כל תוצאה שהיא מודעה) לאחר מכן, היו תוצאות החיפוש האורגניות, שלרוב הניבו יותר הקלקות (כי כידוע גולשים פחות מתחברים למודעות), ובצד העמוד הופיעו עוד תוצאות חיפוש ממומנות. גוגל ביצעה שינוי בנראות העמוד ממש לאחרונה. היא הסירה את תוצאות החיפוש שהופיעו בצד, הוסיפה תוצאה נוספת בתחילת העמוד ותוצאות מקודמות נוספות בתחתית העמוד (תוכלו לראות את ההכרזה פה). משמעות הדבר היא, שמספר התוצאות האורגניות בעמוד הצטמצם באופן משמעותי. מצד אחד זה גורם לאנשי שיווק רבים להכריז כי קידום האתרים האורגני מת (לא מסכים עם הקביעה הזו), ומצד שני זה הגביר את חשיבותו של מומחה לשיווק אתרים וקידומם ברשת. יש פחות תוצאות שאפשר לתפוס ולכן המלחמה על כל מיקום הופכת קשה יותר.

שיווק אתרים על מנת לקדם מותג

טעות נפוצה נוספת של עסקים רבים, היא שהם לא מבינים שהדרך שגולשים יגיעו אליהם לאתר, היא לא דרך השם שלהם ספציפית, אלא דרך שימוש נכון במילות מפתח. אלא אם מדובר במותגים גדולים ומוכרים שהגולשים מחפשים את שמם במיוחד. הדרך לשווק ולמתג עסק מסוים היא דרך אותן מילות מפתח. למשל, אם עסק רוצה למכור מוצרים לתינוקות ואותו עסק הוא לא מהמותגים המוכרים בשוק, הוא יצטרך לייצר המון תוכן שתואם את מה שאנשים מחפשים. לדוגמא: אנשים רבים מחפשים את מילות המפתח בגדים לילדים, אותו עסק ייצר תוכן שבתוכו מופיעות המילים בגדים לילדים. ככה במידה ומומחה קידום האתרים של אותו עסק יודע מה הוא עושה, האתר יוכל להופיע בראש צמרת תוצאות החיפוש האורגניות, וככה אנשים המתעניינים בנישה הספציפית שלו יכירו אותו, יכנסו לאתר וימליצו לאחרים.

אולי יעניין אותך:

שימוש במומחה לקידום אתרים

שימוש במומחה לקידום אתרים הוא קריטי, עבור עסק שרוצה למתג את עצמו באינטרנט. אתר ללא תנועה, הוא אתר שאין בו שימוש. בדיוק כמו חנות נטושה. זה ממש לא משנה אם הושקעו אלפי שקלים בבניית אותו אתר. כמו שזה לא משנה שהעסק שיפץ באלפי שקלים את החנות פיזית, אם אין לה תנועה ולקוחות, בסופו של דבר היא לא תשרוד. על מנת שיגיעו אותם לקוחות והאתר יתחיל לייצר רווחים, חובה להשתמש במומחה לקידום אתרים שידע כיצד לבנות תכנית אסטרטגית לקידום האתר שתניב תוצאות.

כמומחה לקידום אתרים תיישם אסטרטגיות וטקטיקות להגדלת מספר המבקרים באתר וכתוצאה מכך תקדם את האתר בדירוג גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל.

מכיוון שכרגע אין תארים בקידום אתרים או קורסים מוגדרים כדי להפוך אותך ל"מומחה קידום אתרים", מומחיות נרכשת לרוב באמצעות ניסיון שהושג קשה, ומוצג על ידי תוצאות SEO.
אולי יעניין אותך גם
אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון