כבר מקריאת הכותרת ניתן להבין כי ישנו הבדל בין קידום אתרים מקצועי לכזה שאינו מקצועי. למרבה הצער, מכיוון שתחום קידום האתרים אינו מוכר מבחינה אקדמית ואין שום התאגדות רשמית של מקדמי אתרים, כל אחד יכול להכריז על עצמו כמקדם אתרים ולפזר הבטחות.

למרות זאת, חשוב לסייג ולהבהיר שמקדמי אתרים "לא מקצועיים" אינם תמיד חאפרים, ולעיתים פשוט אין להם מספיק ניסיון או ידע כיצד לבצע קידום נכון ואפקטיבי לאורך זמן.

מקצוענות בתהליך קידום אתרים

אותה מקצועיות של תהליך קידום אתרים מקצועי נשענת בראש ובראשונה על שיטת עבודה מסודרת:

  • הצרכן ומקדם האתרים קובעים יעדים משותפים וכל צד מתחייב לבצע את חלקו. למקדם שיטת עבודה מסודרת אותה הוא מתעד כמה שיותר בפירוט על גבי מסמך אפיון מסודר

  • מקדם האתרים עובד בצורה שקופה ומוסר ללקוח דו"ח תקופתי הכולל את כלל הפעילות אותן ביצע  במשך התקופה.

  • במידה ויש מחלוקת בין הלקוח למקדם האתרים , היא נפתרת בצורה מסודרת על מנת להפיק לקחים לעתיד.

שיטת עבודה שכזו, מטרתה לבנות אמון בין הלקוח למקדם ובהקשר זה חשוב לדעת שלמרות שרוב נטל העבודה נופל על המקדם, הרי שלעיתים גם הלקוח צריך לבצע פעולות מסוימות בעצמו או דרך חברת בניית האתרים שבנתה את האתר.

דוגמה לפעולה כזו: מתן גישה למערכת ניהול התוכן למקדם, הוספת מוצרים חדשים למלאי (בחנות וירטואלית) , ביצוע שינויים טכניים נדרשים וכו'. תהליך הקידום הינו חד כיווני.

תוצאות מוכחות כמדד למקצועיות

שיטת עבודה מסודרת היא תנאי הכרחי , אך לא מספיק כדי להוכיח את המקצועיות של מקדם האתרים. המקצועיות נמדדת גם לפי יכולתו של המקדם לספק רשימת לקוחות מרוצים או לכל הפחות דוגמאות לאתרים אותם קידום בעבר בהצלחה.

במידת האפשר, כדאי לאמת את הנתונים האלו עם הלקוחות עצמם מכיוון שלעיתים קרובות קל מאוד לזייף אותם.

אולי יעניין אותך גם:

אחריות נוספת של מקדם אתרים מקצועי היא להכיר את הגבולות של עצמו ולא לקחת על עצמו פרויקטים הגדולים למידותיו או כאלו הדורשים רמת ניסיון גבוהה יותר מזו שיש לו. 

דוגמאות להתנהגות מקצועית כוללות, בין היתר: גילוי חמלה כלפי אחרים; תגובה מתאימה לתגובה הרגשית של מטופלים ובני משפחה; הפגנת כבוד לזולת; הפגנת התנהגות רגועה, חומלת ומועילה כלפי הנזקקים, תומכים.

בעולם העבודה, המקצועיות שלך מקיפה את הדרך שבה אתה נושא את עצמך, את הגישה שלך ואת הדרכים שבהן אתה מתקשר עם אחרים. להיות מקצועי יכול להבטיח רושם ראשוני חיובי, יחסים בין אישיים מוצלחים ומוניטין מתמשך בתוך הארגון והתעשייה שלך
אולי יעניין אותך גם
אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון