כשמדובר על פרסום דיגיטלי, יש הרבה אפשרויות לבחור מהם. בחירה של פלטפורמה פרסום (פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, גוגל Ads) נכונה לעסק שלך זה דבר חשוב מאוד.

כל פלטפורמה ייחודית ולכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה. הרבה אנשים שואלים האם כדאי לפרסם בפייסבוק ואם השיווק בפייסבוק היא השקעה משתלמת. בפוסט הזה, נבדוק את הסיבות למה שיווק בפייסבוק יכול להיות אפשרות נהדרת לעסק שלך.

למה פרסום בפייסבוק?

אחת הסיבות המרכזיות בפרסום זה להביא את המוצר או השירות שלך בפני קהל יעד רלוונטי שמתעניין בשירות. לפייסבוק יש יותר מ 2.07 מיליארד משתמשים פעילים. גודל הקהל הינו עצום.

אז למה לבחור בפייסבוק על פני פלטפורמות אחרות? 

 1. טרגוט (מיקוד),
 2. תקציב
 3. פרסום מחדש 
 4. יצירתיות

הם חלק מהיתרונות של שימוש בפייסבוק כלפטפורמת פרסום לעסקים.

מיקוד (טרגוט)

הפרסום בפייסבוק בנוי על מיקוד של הקהל שאליו תרצה להגיע בפרסם. בגלל כמות המסיבית של המידע שפייסבוק אוסף מחשבונות המשתמשים שלו, יש מבחר גדול כשבוחרים בקהל היעד לעסק שלך.

ברגע שמטרת הקמפיין מוגדרת השלב הבא הוא לבחור את הקהל שהולך לראות את המודעות שלך - התהליך הזה מוכר בתור פילוח קהל. פילוח קהל מאפשרת לך לבחור את קהל היעד האידיאלי בשבילך.

אתה יכול לבחור קהל רחב עם מספר גדול של משתמשים או שאתה יכול לבחור קהל יעד מאוד מצומצם. דוגמאות של פילוח קהל אפשריות: גיל, מין ומיקום גאוגרפי.

מיקוד לפי תחומי עניין

פייסבוק מאפשר לך לבצע מיקוד מדוייק יותר עם בחירת של תחומי עניין.
מיקוד לפי תחומי עניין מאפשר לך לבחור נושא מסוים או להתמקד בתחום ספציפי. אתה יכול לבחור בהורים של ילדים לפני גיל בית ספר או אנשים אשר מתעניינים ברכבים וכו'..

קהל יעד חדש

מה אם תרצה להשיג קהל יעד חדש ולא תרצה לפרסם מודעות לאותם אנשים שכבר קנו ממך? פייסבוק מאפשר לך לעשות את זה בצורה פשוטה על ידי העלאה של רשימת לקוחות פעילים ושלילה שלהם בקמפיין.

העלאה של רשימת לקוחות עכשוויות ופרסום מודעה חדשה לקהל יעד חדש מאפשרת לך לסנן את הלקוחות שכבר משתמשים בשירותים שלך. בצורה כזאת, לקוחות קיימים לא יראו מודעות ואתה לא תבזבז מודעות על לקוחות קיימים.

אולי יעניין אותך גם:

תקציב

פייסבוק מאפשר לך שליטה מלאה על התקציב שבו אתה תשמש עבור הקמפיין שלך. אתה יכול לבחור איך מתי וכמה כסף להשקיע בפלטפורמת הפרסום של פייסבוק.

 • תקציב קבוע - אתה יכול לבחור סכום קבוע שאתה מעוניין להשקיע למהלך הזמן פעילות של הקמפיין (שגם אותו אתה חייב להגדיר) לדוגמה: תקציב של 4000 ש"ח לתקופה של חודש.
 • תקציב יומי - התקציב היומי מקציב באופן ממוצע את הסכום שתרצה להשקיע כל יום. אם אתה לא יכול לאפשר לעצמך להשקיע יותר מ 30 ש"ח ביום, תשים גבול בתקציב היומי של 30 ש"ח וזה לא יעבור את הסכום המצוין. פשוט מאוד!

כשמקציבים תקציב, חשוב לזכור שאתה מכניס את הכמות שאתה מעוניין להשקיע. במקרים מסוימים, המטרה של הקמפיין לא עולה בקנה אחד עם התקציב ולא תמיד כל התקציב ישומש.

יצירתיות

פייסבוק מאפשרת מגוון רחב של דרכים יצירתיות בשביל להגיע לקהל היעד שלך:

 • תמונות
 • סרטונים.
 • מודעות קנבס - מאפשרות למשתמש חוויה במסך מלא עם המוצר או השירות שלך.
 • קולקציות מוצרים - מראה מספר מוצרים עם מחירים ופירוטים המאפשרים למשתמש לקנות בצורה ישירה מפייסבוק.

לפני שמתחילים להשקיע בפרסום של פייסבוק, חשוב לשאול את עצמך מספר שאלות מפתח. 

 • מי קהל היעד שלי?
 • מה הכי יתאים להם?
 • מה יכול לעורר אותם לבצע פעולה או רכישה?

כדאיות פרסום בפייסבוק סיכום

פרסום בפייסבוק היא בחירה מעולה לשיווק עם קהל מאסיבי ותשתית שכל הזמן מתעדכנת. המיקוד המגוון, אפשרויות לתקציב וחופש הפעולה מאפשרים חוויה פרסומית שונה לבעלי עסקים.

לשאלות נוספות או ללמוד עוד על איך פרסום בפייסבוק יכול לעזור לך, תיצור איתנו קשר כאן.

שאלות נפוצות על פרסום בפייסבוק

טרגוט (מיקוד), תקציב נמוך, פרסום מחדש (רימרקט), חופש יצירתיות במודעות (וידאו, תמונה) - הם חלק מהיתרונות של שימוש בפייסבוק כלפטפורמת פרסום לעסקים.
פייסבוק מאפשר לך שליטה מלאה על התקציב שבו אתה תשמש עבור הקמפיין שלך. אין מינימום - אתה יכול לבחור איך מתי וכמה כסף להשקיע בפלטפורמת הפרסום של פייסבוק.

הפרסום בפייסבוק בנוי על מיקוד של הקהל שאליו תרצה להגיע בפרסם. דוגמאות של פילוח קהל אפשריות: תחומי עניין, גיל, מין ומיקום גאוגרפי.

ניקיטה סטוג
ניקיטה סטוג

מנכ"ל Kiryatech עם נסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי, אובססיבי לכל מה שקשור לתוכן: מפוסטים בבלוג, פודקאסטים ועד סרטוני ריקוד באורך 15 שניות. אוהב טבע, חיות, להתנדב ואוכל טוב :)

אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון