כיצד להישמר לא לפגוע בדירוג האתר בגוגל

כיצד לשמור על דירוג האתר בקידום בגוגל
כיצד לשמור על דירוג האתר בקידום בגוגל

אחד התחומים המרכזיים והגדולים ביותר בעולם האינטרנט כיום הוא התחום של קידום בגוגל, או בשמו הרשמי יותר – קידום אתרי אינטרנט. קידום אתר מסוים במעלה רשימות החיפוש של מנועי החיפוש השונים (וגוגל בראשם כמובן) הוא אינטרס של כל בעל אתר אינטרנט כיום, מה שמביא רבים מבעלי האתרים לשלם הרבה כסף לצורך קידום בגוגל של האתרים שלהם.

דירוג אתר בגוגל

אנשים רבים לא מודעים לכך שקידום אגרסיבי מדי או לא נכון יכול לא רק להשאיר את האתר שלכם במקום ולא לקדם אותו, אלא גם ממש לפגוע בו ולהוריד אותו לדפים נמוכים ורחוקים בתוצאות החיפוש.
אז כיצד נישמר מתוצאות בלתי רצויות כאלו?

קידום בגוגל – אלגוריתמים

על מנת להבין כיצד עובד הקידום בגוגל ולדעת להישמר מקבלת תוצאות בלתי רצויות, עלינו להפנים כי מנוע החיפוש של גוגל, כמו גם מנועי חיפוש אחרים, עושים שימוש באלגוריתמים חכמים ומתוחכמים ביותר על מנת לסרוק את האתרים השונים ולמקם אותם בדפי תוצאות החיפוש. אלגוריתמים אלו יודעים במקרים רבים לזהות ניסיונות אגרסיביים או ברורים מדי לקידום האתר, ניסיונות אשר כאמור עלולים להזיק לנו באופן משמעותי.

לדוגמה, נניח ואנחנו מקדמים את אחד מאתרי האינטרנט של ערוצי הטלוויזיה, ומעוניינים לקדם את האתר תחת מילת החיפוש "המירוץ למיליון". דרך אחת לעשות זאת היא להעלות לאתר אותו מעוניינים לקדם, כמו גם לאתרים אחרים המקושרים לאתר זה, כתבות ומאמרים בהם מופיע הביטוי "המירוץ למיליון" כמה וכמה פעמים.

אולי יעניין אותך גם:

הסוד הוא להישמר שלא להכניס את הביטוי יותר מדי פעמים – במידה וביטוי זה יכסה מעל ל 15% או 20% מכלל כמות המלל במאמר, סביר להניח כי כלי החיפוש של גוגל יזהו כי מדובר בתוכן קידומי ושיווקי "מדי", וכתוצאה מכך יורידו את דירוג האתר תחת מילת חיפוש זו, במקום להעלות אותו.

עונש של גוגל

הכנסת מלל מועתק? נניח כי אנחנו מקדמים את המילה "פפראצי" עבור המגזין העונה לשם זה, תכנית טלוויזיה כלשהי או אפילו עסק שפתחנו תחת שם זה. על מנת להשיג קידום אפקטיבי, יש צורך כאמור להעלות תכנים רבים בהיקף של אלפי מילים מדי שבוע, מלל אשר יכיל כאמור את המילה "פפראצי" (בפני עצמה או כחלק מביטוי כלשהו..).

אחד הרעיונות הראשונים שעלול לעלות בראשכם הוא להעתיק מלל המכיל את המילה "פפראצי" ממקום אחר באינטרנט, ולפשוט לערוך אותו מחדש באתר שלכם – טעות גדולה! אסור לעשות זאת, שכן גוגל מזהה זאת מיד וכתגובה לכך "יעניש" אתכם ויוריד את האתר שלכם לעמוד נמוך בתוצאות החיפוש.

פעולות מסוג אלו עלולות לא רק לפגוע במיקום האתר שלכם כיום, אלא גם להשאיר אותו במיקום נמוך לעוד חודשים רבים. לכן, חשוב שתלמדו את הכללים הבסיסיים של "עשה ואל תעשה" מבחינת קידום בגוגל, לפני שאתם מתחילים לפעול… לעוד מידע קרא על שירותי הוצאה מענישה.

האתר שלך עף מתוצאות החיפוש?
חברת קרית טק מספקת פתרונות דיגיטליים אשר יעזרו לאתר שלכם לחזר לראש תוצאות החיפוש.
 צרו איתנו קשר עכשיו ונחזיר אותך לאור הזרקורים!

 

רוצים עוד טיפים ל?

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו הזמנה לקבוצת הפייסבוק שלנו כדי להשאר בעניינים לפני כולם...

ניווט בכיצד להישמר לא לפגוע בדירוג האתר בגוגל

לוגו קרית טק פתרונות דיגיטליים
אתה מוכן להתחיל לעבוד איתנו?