שיווק במדיה חברתית SMM

תחום שיווק האון-ליין הוא עולם דינמי המתקדם, המשתנה וממציא עצמו כל הזמן מחדש. במקביל להתקדמות הטכנולוגיה ולדרך שבה אנו מתקשרים (אינטרנט, סלולר), כיום הולך וגדל מקומו של הצרכן האקטיבי כמשווק לגיטימי ואסטרטגי, הלוקח חלק פעיל בדינמיקה החשובה שבינו ובין החברה או המותג וכאן תהליכי שיווק במדיה החברתית או smm נלקחים בחשבון.

אייקון שיווק בפייסבוק

שיווק ברשתות חברתית

לא עוד קבלת מסרים פסיביים באמצעות פרסומות, דיוור ישיר, ומסרים - בשנים האחרונות ה"ניו מדיה" של עולם השיווק האינטרנטי הוא אתרי web2 (אתרים שבהם הגולשים הם אלו שיוצרים את התכנים ומשתפים בהם את חבריהם), כגון רשתות חברתיות, בלוגים, קהילות ופורומים - שבהם מתנהל כל הזמן דיאלוג מתמיד בין החברה ל"לקוחות", ובין הלקוחות ובין עצמם, בין אם באופן ישיר (יזום על ידי החברה) ובין אם באופן עקיף (מישהו מפרסם את דעתו בנושא מסוים הקשור לחברה מרצונו החופשי).

מדיה חברתית

זירת ההתרחשות העיקרית כיום באינטרנט ללא ספק נערכת באתרי הרשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק, הרשת החברתית הנצפית וה"מאוכלסת" ביותר בעולם כיום (לאחרונה עברה את גוגל בארה"ב).
יותר ויותר אנשים משתמשים ברשתות חברתיות על מנת להתעדכן בדברים המעניינים אותם, בין אם מדובר בחדשות, בבידור, בתחביבים,במסיבות, בפעילויות, במודעות חברתית או פוליטית וכו'.

באמצעות טוויית רשת של משפחה, חברים, מכרים, עמיתים, אנשי קשר לנטוורקינג, עיתונאים, מפורסמם ואנשי ציבור שהם אוהבים ועוד - וכמובן באמצעות חיבור למותגים, חברות, עסקים, נותני שירותים שהם מתעניינים בהם, רוצים להיות איתם בקשר או מעוניינים להיות מזוהים עימם מסיבות שונות.

במלים אחרות, אנשים כיום נוטים לבחור בעצמם את המידע שהם מעוניינים לקבל ואיך הוא יכול להועיל להם, ממי הם מעוניינים לקבל אותו, ומתי - וכן למי להעביר את המידע הזה הלאה.

ככל שהנציגות האינטרנטית של החברה או המותג תהיה טובה ויעילה יותר, והתכנים שלה יהיו מעניינים ומועילים יותר עבור לקוחותיה, כך תגדל ה"קהילה" סביבה באופן מתמיד (בדיוק באופן שבו חבר מביא חבר בעולם ה"אמיתי"), ויותר ויותר לקוחות ייחשפו למסרים הרצויים.

אולי יעניין אותך גם:

כאשר נוצרים דו שיח ומערכת יחסים ארוכת טווח בין הלקוחות לחברה באמצעות המדיה החברתית, הופכים הלקוחות בעצם לנאמנים יותר ואף למשווקים וסוכני מכירות בעצמם.

קמפיינים ויראליים ואינטראקציה עם הגולשים

שיווק חברתי הוא נושא עצום ומרתק מאין כמוהו, בעיקר בגלל היותו מבוסס על התנהגות אנושית ופסיכולוגית. על מנת לנצל באופן מקסימלי את האפשרויות שהפלטפורמה הזו מציעה, כדאי ללמוד כיצד ליצור קמפיין פרסומי ויראלי ומה הן הדרכים האפקטיביות ביותר להפיץ אותו ברשת. קמפיין שעשוי בצורה נכונה יניע גולשים לפעולה שיניעו גולשים נוספים לעוד פעולות וכך יופץ המסר הפרסומי שלנו לכמות עצומה של לקוחות פוטנציאלים.

עוד יש לדעת זה כיצד ליצור אינטראקציה אפקטיבית עם הגולשים על מנת לקבל חשיפה גבוהה ככל שניתן למסרים השיווקיים שלנו. כלל ידוע בשיווק הוא ליצור עם הלקוחות הפוטנציאלים קרבה וקשר רגשי, וכך אחת משיטות הפרסום והשיווק במדיה חברתית היעילות והמומלצות ביותר היא ליצור דף אוהדים בפייסבוק עבור העסק שלנו.

דפי אוהדים נועדו על מנת לשמר את קהילת הגולשים וליצור עימם דיאלוג וקשר שוטף ארוך טווח באופן בלתי אמצעי. בדפים אלה יוצרים עם הגולשים שיח פעיל ומזינים אותם בתכנים הקשורים לעסק או באופן ישיר או באופן עקיף.

שיטה נוספת לשיווק חברתי יעיל ופרסום בפייסבוק היא לבנות אפליקציה ויראלית שתמשוך את לב המשתמשים. אפשר למשל לבנות אפליקציה של משחק הקשור לאופי המוצר או השירות. אם פיצחנו מי קהל היעד שלנו, היכן הוא מסתובב ומה מעניין אותו, אפליקציה שתדבר אליו תהיה אפקטיבית, ויראלית ומהנה. מכיוון שאפליקציות מאוד פופולריות יש להקפיד על יצירת אפליקציה בעלת יחוד ושונה כמה שאפשר מאפליקציות קיימות.
לעוד מידע בנושא מחירים ועליות פרסם בקרו בעמוד שיווק בפייסבוק.

בשל מורכבות הנושא, האפשרויות העצומות, ומגוון התחומים שיש לדעת להתעסק בהם בצורה הנכונה, שיווק במדיה חברתית הינו מקצוע לכל דבר, ומומלץ לעבוד אך ורק עם חברות המתמחות בנושא. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך האפשרויות שהמדיה החברתית מציעה רחבות יותר וניצול הפוטנציאל נעשה מורכב יותר - והשימוש בתמונות ובסמארטפונים מבוססי מיקום הוא דוגמה טובה לכך.

אם יש לכם עסק, שירות או ממוצר שאתם מעוניינים למכור, לא תוכלו לוותר על השימוש עוצמתו האדירה של השיווק במדיה חברתית, כאשר ההמלצה היא להיעזר בשירותיהם של בעלי מקצוע, המתמחים בניהול תוכן, ניהול קמפיינים ויראליים, יצירת דפי אוהדים אפקטיביים, פיתוח ועיצוב של אפליקציות ועוד.

נשמח לעזור לכם לצמוח ברשת וברשתות החברתיות , לקרית טק מגוון גדול של כלים לשיווק חברתי ושיפור הנראות שלכם ברשת.

שיווק ויראלי זה עניין למקצוענים

אנשי מקצוע בתחום שיווק ברשתות חברתיות יודעים למנף את העמודים העסקיים ולעדכן אותם באופן שוטף. שיווק אפקטיבי בפייסבוק למשל מזמן הפך למקצוע לכל דבר, הדורש נוכחות יומיומית ברשת, הבנה טכנולוגית של הפלטפורמות השונות, וכן הבנה מירבית בפסיכולוגייה של המשתמשים ברשת הזו - מה מעניין אותם, מה יש סיכיו גבוה יותר שיקבל חשיפה ושיתוך על ידי הגולשים עצמם, מה מעורר דיון, מה מעורר תגובות, איך לענות על שאלות, מה לפרסם, מתי לפרסם, באיזה ניסוח ועוד ועוד.

שיווק ברשתות חברתיות מקצועי ואפקטיבי גורם למוצר, לעסק, לחברה ולשירות "לדבר" בשפת הגולשים (הצרכנים והלקוחות הפוטנציאליים). צרכנים המביעים את דעתם בתוך העמוד העיסקי משתפים את חבריהם, ואלה משתפים את חבריהם שלהם, וכך העסק מתפרסם ומגדיל את החשיפה שלו לאלפי גולשים.

על מנת להוביל תנועה אל העמוד ולגרום ללקוחות הפוטנציאלים מומלץ מאוד להתשמש במומחים לנושא ובמקצוענים בתחומם.

אנחנו בקרית טק, כמומחי שיווק ברשתות חברתיות, נוכל לקדם ולפרסם עסקים ברשתות הרלבנטיות עבור כל עסק וחברה, כאשר לכל רשת המאפיינים שלה ולכל עסק הצרכים שלו. שיווק אפקטיבי ומקצועי יודע למקסם את היתרונות של המדיה החברתית עבור המוצג אותו הוא מקדם:

  • אפשרות לחשיפה עצומה של העסק או השירות.
  • דיאלוג מתמשך עם הגולשים (הלקוחות).
  • מידע עדכני ושוטף לגבי חתך הלקוחות הפוטנציאלי.
  • התנהגות צרכנית ברשת.
  • יצירת מועדון לקוחות קבוע ההולך וגדל.
  • שימוש במשתמשים עצמם כפלטפורמת שיווק
  • שיתוף מתמיד בחידושים, מבצעים, אירועים ועוד.
  • למידה עקבית של טיב העסק והרלבנטיות שלו בשוק.
  • מעקב צמוד אחרי עסקים מתחרים.

חברת קרית טק פתרונות הדפסה דיגיטלית מתמחה גם בהקמת וניהול קמפיינים לשיווק ברשתות החברתיות בכל סדר גודל. צרו איתנו קשר עכשיו ותוכלו לשמוע איך שיווק ברשתות החברתיות יכול לעזור לעסק שלך!

המונח שיווק במדיה חברתית (SMM) מתייחס לשימוש במדיה חברתית וברשתות חברתיות כדי לשווק את המוצרים והשירותים של החברה . שיווק במדיה חברתית מספק לחברות דרך ליצור אינטראקציה עם לקוחות קיימים ולהגיע ללקוחות חדשים תוך מתן אפשרות לקדם את התרבות, הייעוד או הטון הרצויים להם

חלק מהיתרונות הם: הגדלת המודעות למותג שלך : שיווק במדיה חברתית יקל על הפצת הבשורה על המוצרים והייעוד שלך. הגדלת התנועה שלך: שימוש במדיה חברתית וקישור שלה לאתר שלך יגדיל את התנועה שלך בצורה אדירה.