מה המשמעות של אתר רספונסיבי?

אחד החידושים היותר שימושיים בתחום פיתוח האתרים הוא יצירת אתרי רספונסיב – Responsive Design. מדובר בטכנולוגיה חדשנית, מתקדמת, המקלה על גלישה באתרי אינטרנט מפלטפורמות וירטואליות מקוונות רבות ומגוונות. המערכות והממשקים הטכנולוגיים של האתר מתאימים עצמם לסוג המכשיר שבו גולשים בהם.

אתרי הרספונסיב - טכנולוגייה חדשנית

מפתחי אתרים הבונים בטכנולוגיה זו, עורכים בדיקה יסודית של מידת התאמתו של האתר עליו הם עובדים, כאשר הם מפתחים אתר חדש, לכל הפלפורמות הנדרשות על ידי הלקוח. כיום דרישה לאתר רספונסיב ודאי נמנית עם דרישות הסף של הלקוח כחלק מן השירות הניתן על ידי חברות לבניית אתרים.

הואיל וחלק רב מן הגולשים באתרי אינטרנט מגיע כיום רק ממכשירי הסלולאר, יש חשיבות רבה לרזולוציית הצפייה. נגישות וזמינות האתר מותנים בנראוּת שלו.

התועלת הרבה הגלומה באתרי רספונסיב

קשה להפריז בחשיבות גמישותם של האתרים להתאים עצמם למכשירים שונים בכלל ולמכשירי מובייל בפרט. אין ספק כי הטכנולוגיה התומכת באתרי רספונסיב מאפשרת למספר רב והולך של אנשים להפיק ולמצות מהזמן העומד לרשותם את המרב ואת המיטב. 

מאחר שניתן לבצע פעולות רבות כגולשים באתרי אינטרנט באמצעות המובייל, אנחנו יכולים לנהל משא ומתן בשיחה ובמיילים, לבקש ולקבל הצעות מחיר און ליין, לבצע פעולת רכישה של מוצר או של שירות. אנחנו יכולים לנצל את הזמן במהלך נסיעה (בתנאי שלא אנחנו נוהגים!).

אולי יעניין אותך גם:

השפעתם של אתרי רספונסיב חורגת מהתחום הטכנולוגי, החשוב והמשמעותי מאוד כשלעצמו. היא מחוללת מהפכה תפיסתית ומושגית ומחייבת הגדרה חדשה של מושגי יסוד כגון עבודה ושעות פנאי.

טכנולוגיה התורמת לטשטוש גבולות

חברות גדולות כגון גוגל ואפל אימצו והטמיעו זה מכבר את הטכנולוגיה המתקדמת מתוך זיהוי מגמה ברורה זו – Mobile First. השימוש המוגבר במכשירי מובייל לגלישה מטשטש את הגבול, אשר היטשטש זה מכבר, בין עבודה לבין בילוי.

אנשים גולשים כל הזמן, בכל מקום – בתוך מקום העבודה ובמסגרת שעותיה ומחוץ להן. הקלות, הנגישות והזמינות של השימוש באתרי רספונסיב תורמת להאצת תהליך הטשטוש בין שעות העבודה לבין שעות הפנאי ומחריפה אותו. כאשר ניתן לעבוד כל הזמן ומכל מקום – קל להתמסר ולהתמכר לשימוש רצוף ושוטף במכשיר המאפשר חוויית גלישה מלאה.

יתרונות אתר רספונסיבי

  1. אתר רספונסיבי נהנה מאהדתו ומאהבתו של מנוע החיפוש גוגל, ומקדם אותו מהר יותר מאשר אתרים שאינם בנויים בטכנולוגיה זו.
  2. התאמה מרבית של האתר לפלטפורמה שבה הוא נצפה מעניקה חוויית משתמש נוחה לגולש.
  3. ההתאמה למכשיר שבו גולשים נעשית באופן אוטומאטי ואינה מחייבת נקיטת כל פעולה שהיא על ידי הגולש.
  4. ניתן לנהל את האתר ולשלוט על כל ממשקיו גם מהסמארטפון.
  5. מתייתר השימוש התכוף במשפט "אני אבדוק כשאגיע למשרד".

כבר כיום מספר הגולשים באתרי אינטרנט תדמיתיים באמצעות מכשירי מובייל משתווה למספר הגולשים בהם באמצעות מחשבים, ניידים ונייחים, כאשר מגמת גידול והאצה במספר הגולשים במובייל ברורה ומתעצמת. חוויית גישה מלאה ועשירה מזומנת לגולשים באתרים באמצעות שלל מכשירי מובייל, לפטופים, מחשבים נייחים, טאבלטים ומי יודע אילו מכשירים נוספים יגיעו אלינו בעתיד, בכל סוגי הדפדפנים.

אנו ממליצים גם על:
16 כלים לפרסום בפייסבוק שיעזרו בקידום העסק שלך
שיווק תוכן במיקור חוץ – להפוך את השותפות למוצלחת
6 טיפים ליצירת לידים בעזרת תוכן שיווקי
איך להקים חנות בפייסבוק Facebook למכירת מוצרים
7 דרכים לשיפור קמפיין מודעות לידים בפייסבוק
כיצד לצאת מהר משלב הלמידה של מודעות פייסבוק
הצטרפו לניוזלטר שלנו כדי לקבל הודעה כאשר אנו מפרסמים פוסטים חדשים
אולי יעניין אותך גם
לזמן מוגבל!
אתר לעסק ב-מ-ת-נ-ה בהזמנת חבילת אחסון בשווי ₪50 👇
  • חבילת אחסון 5GB שטח 50GB תעבורת
  • אתר תדמית לעסק ע"ג פלטפורמת Wordpress.
  • הדרכה על תפעול האתר, מענה לשאלות ותמיכה
לעוד מידע תשאלו את הנציגים שלנו