קידום אורגני וקידום ממומן הן שתי שיטות עבודה שבאמצעותן אנו יכולים בסופו של דבר להגדיל את כמות התנועה הנכנסת לאתר שלנו ולתרגם אותה לרווח כלכלי או תדמיתי.

קידום ממומן

לעומת קידום אורגני, קידום ממומן מתמקד בפרסום האתר בשטחי הפרסום אותם הקצו מנועי החיפוש למפרסמים תמורת כסף. ברוב מנועי החיפוש ובראשם גוגל, קיימת מעין בורסה פנימית בין המפרסמים ומי שמציג את המודעה הכי איכותית, זוכה להופיע במקום גבוה יותר וגם משלם פחות ממה שנדרש ממפרסמים אחרים.

מכיוון שכל מודעה מפנה לעמוד אחד בלבד ידוע מראש, בדרך כלל מקובל להפנות מודעות לעמודי מכירה או מילוי טפסים, וזהו למעשה העמוד הראשון שהגולש רואה באתר (מכאן הכינוי "דף נחיתה").

בשל אופיו השונה של קידום ממומן, הוא בדרך כלל אינו דורש אתר עם מספר גדול של דפים ומרבית המאמצים מתרכזים בהפחתת העלות על כל לחיצה, שיפור אחוז הלחיצות הכולל (CTR) והפיכת הגולש ללקוח עתידי.

מה יותר כדאי – קידום אורגני או ממומן?

קידום אורגני

קידום אורגני הוא קידום שנועד להעלות את מיקומו של האתר בתוצאות החיפוש הטבעיות , אלו שלא נקנות בכסף ישירות ממנועי החיפוש ונמדדות על פי רלוונטיות . מכיוון שבכל עמוד חיפוש (המתקבל לאחר הקשת המונח אותו מחפשים), יש בדרך כלל רק עשר מקומות אורגניים והעמוד הראשון נצפה על ידי 90% מן הגולשים, הרי שהתחרות היא גבוהה למדי.

אולי יעניין אותך גם:

פעולות הקידום האורגני הן רוחביות ומתרכזות בדרך כלל בכל עמודי האתר , המטרה היא למקסם את התנועה שיכולה להגיע לכל עמוד שכזה וכך להעלות את מספר הגולשים הכולל. לפיכך, קל יותר לקדם אורגנית אתרים בעלי תוכן עשיר ומספר עמודים גדול.

שילוב בין קידום ממומן לאורגני

בעלי אתרים רבים משתמשים בשילוב של קידום ממומן וקידום אורגני , במיוחד במקרים בהם קשה מאוד לקדם ביטוי מסוים בצורה אורגנית. התקציב או הזמן אותו מפנים לכל סוג משתנה מאתר לאתר ומנישה לנישה, ולכן מומלץ להיעזר בחברת קידום אתרים מקצועית כאשר בונים את התקציב או מחליטים על סדר עדיפויות כללי.
 
 

שאלות נפוצות על קידום

קידום אורגני ידוע גם כשיווק אורגני מתייחס לפעולה של: לגרום ללקוחות להגיע לעסקים (אתרי אינטרנט) באופן טבעי לאורך זמן במקום באופן מלאכותי באמצעות קישורים בתשלום או פוסטים ממומנים.

הגדרת קידום ממומן: קידום ממומן מתייחס לכל פוסט או מדיה הכוללצ קידום בתשלום . פוסטים ממומנים נרכשים בדרך כלל כדי להגביר טווח הגעה, מעורבות או מודעות למותג. ניתן לקדם אותם לקהלים קיימים, חדשים ודומה.

אנו ממליצים גם על:
בדף זה
אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון