כאשר התחרות על המקומות הטובים בחיפוש האורגני הולכים ואוזלים, יותר ויותר בעלי אתרים מעדיפים לשלם כסף לגוגל על מנת להופיע במקום מיוחד הנקרא החלק הממומן של תוצאות החיפוש.

מקומות אלו נקבעים לפי מדדים אחרים מאשר אלו התוצאות האורגניות ולכן גם שיטות הפעולה הן שונות מאוד. חשוב מכך : אם בקידום אורגני עצמאי קל מאוד לבזבז בעיקר זמן, הרי שכל קמפיין ממומן עולה גם כסף ולכן הוא מסוכן הרבה יותר למי שלא מתמצא בתחום.

כיצד להפיק את המירב

הכלל הראשון הוא שיש לחלק את התקציב הכולל לשניים: תקציב הפרסום עצמו והסכום אותו משלמים למי שמריץ את הקמפיין. חלוקה לא נכונה של התקציב, תוביל להוצאה כספית ניכרת אף יותר.

בחרו את מילות המפתח הנכונות

דרך נוספת להקטנת עלויות ושיפור הקמפיין הוא בחירה מושכלת של מילות המפתח, לא רק לפי מספר החיפושים, אלא גם לפי העלות הממוצעת לקליק, יש לבחור עלות סבירה בהתאם לתקציב מכיוון שמילים יקרות מדי מספקות פחות כניסות עבור סכום נתון.
 
צריך גם לזכור שמדובר בעלות ממוצעת שעלולה להשתנות מיום ליום ואפילו בחלקים שונים של אותו היום. לכלי לבדיקת מילות מפתח לחץ כאן

גם האיכות חשובה

האיכות של המודעות השונות חשובה גם היא מכיוון שמודעה איכותית יותר מקבלת סוג של בונוס והעלויות שלה קטנות יותר. איכות המודעה נקבעת לפי מדד הקרוי "ציון איכות" ומתקבע במשך הזמן. מסיבה זו, הרצת קמפיין לטווח קצר אינה מומלצת, אלא אם כן קיבלתם מגוגל שובר זיכוי.

אולי יעניין אותך גם:

אך גם במקרה זה, חשוב לעקוב ולדעת שאינכם חורגים מהסכום שקיבלתם (ניתן להגדיר סכום מקסימאלי לכל יום או לעצור את מסע הפרסום לאחר X ימים).

שילוב מנצח

אספקט אחרון שיש לגעת בו הוא עניין השילוב שבין קמפיין ממומן לקמפיין אורגני – לעיתים יש מילות מפתח פחות תחרותיות או בעלות תחרות בינונית שהרבה יותר כדאי לקדם בצורה אורגנית. כך תקציב הפרסום הכולל יכול להיות מורכב משני חלקים: אורגני וממומן. לעיתים אף כדאי לפנות לחברה המספקת פתרונות דיגיטליים Kiryatech Digital Solutions לשניהם וכך לדעת שיש בקרה ואיזון בין החלקים השונים.
אולי יעניין אותך גם
אתה מוכן לעבוד איתנו?
תמונה רקע עם מגפון